مسکن و شهرسازی در هفته ای که گذشت

صفحه اصلیخبرمسکن و شهرسازی در هفته ای که گذشت
akharin ajor
تحریریه آجر رو آجر
مسکن و شهرسازی

تعهد پنج بانک دولتی برای تامین مالی ساخت یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن، امضای تفاهمنامه پنج جانبه احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، امضای تفاهمنامه شرکت بازآفرینی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.

مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته ای که گذشت بنا به گزارش اخبار ساختمان:

تعهد پنج بانک دولتی برای تامین مالی ساخت یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

در تفاهم وزیر راه و شهرسازی با مدیران عامل پنج بانک دولتی شامل ملی، صادرات، تجارت، سپه و ملت مقرر شده است تا تامین مالی یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد مسکونی انجام، تا در اجرای این طرح تسریع شود.

امضای تفاهمنامه پنج جانبه احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن

تفاهمنامه احداث ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در تفاهمی پنج جانبه بین وزارت راه و شهرسازی، قوه قضاییه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بانک پارسیان و بانک کارآفرین به امضا رسید.

تسهیل گری وزارت راه و شهرسازی برای خانه دار کردن مسکن آحاد جامعه

وزیر راه و شهرسازی مهرداد بذرپاش گفت: با اعلام اینکه بخشی از واحدهای تکمیل شده نهضت ملی در دهه فجر امسال بهره برداری می شود، گفت: وزارت راه و شهرسازی در تلاش است برای تامین مسکن کارکنان خدوم و مردمی که فاقد مسکن هستند با همکاری بخش های مختلف اجرایی و نهادهای انقلابی و حقوقی قدم بردارد.

بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود

مجمع عمومی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای ۱۴۰۰ شرکت بازآفرینی شهری ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی و تصویب گزارش حسابرسی شرکت برگزار شد.

حجم سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای نهضت ملی مسکن ۵۰ هزار میلیارد تومان است

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: حجم سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای تفاهم نامه ۵۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن ۵۰ هزار میلیارد تومان است.

تفاهمنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امضا شد

تفاهمنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با هدف برنامه ریزی به منظور تامین اعتبار، طراحی، نظارت و اجرای فضاهای آموزشی در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی شهری کشور برای استقرار عدالت آموزشی، رفع محرومیت و برخورداری برابر از امکانات آموزشی و پرورشی امضا شد.

استفاده از ظرفیت بند ک تبصره ۱۱ قانون بودجه برای تعیین تکلیف املاک بنیاد مستضعفان

در جلسه بررسی و تعیین و تکلیف اراضی و املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واقع در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی در محدوده شهر تهران، استفاده از ظرفیت بند ک تبصره ۱۱ قانون بودجه برای تعیین تکلیف املاک بنیاد مستضعفان در بافت های هدف بازآفرینی شهری مورد تاکید قرار گرفت.

برگزاری مجمع عمومی سازمان مجری با حضور وزیر راه و شهرسازی

مجمع عمومی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای سال ۱۴۰۰ سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی با حضور مهرداد بذرپاش شهرسازی، علی نبیان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان، نورایی رئیس امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران ارشد سازمان مجری در محل سازمان برگزار شد. در این مجمع، گزارش حسابرسی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای سال ۱۴۰۰ سازمان مجری به تصویب رسید.

انعقاد قرارداد ۷۸ پروژه عمرانی توسط سازمان مجری با اعتبار ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی از انعقاد ۷۸ قرارداد با مشاوران و پیمانکاران پروژه های عمرانی با اعتبار ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد.

تامین مسکن کارگران در مشارکت وزارتخانه های راه و صمت اجرایی می شود

سرپرست مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی از مشارکت وزارت راه و شهرسازی با وزارت صمت و بخش صنعت برای تامین مسکن کارگران خبر داد و گفت: در مرحله نخست این طرح در یزد، قزوین، قم و در مرحله بعد در استان های سمنان، البرز و مرکزی اجرایی خواهد شد.

قرارداد ۲۰۴ هزار و ۲۱۲ واحد نهضت ملی در بانک مسکن منعقد شد

سرپرست بانک مسکن با اعلام اینکه تاکنون ۸۰۵ هزار و ۷۶۵ نفر در طرح نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کردند از انعقاد قرارداد پرداخت تسهیلات با ۲۰۴ هزار و ۲۱۲ واحد به مبلغ ۶۹ هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان خبر داد.

امضای تفاهمنامه ساخت ۵۶۰ واحد مسکونی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف

با حضور سرپرست بانک مسکن تفاهمنامه همکاری گروه مالی بانک مسکن و دانشگاه صنعتی شریف امضاء شد.

رشد ۱۰ برابری تسهیلات دهی بانک مسکن در حوزه ودیعه مسکن

عضو هیات مدیره بانک مسکن با بیان اینکه این بانک در سال جاری نزدیک به سه هزار میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرده است، گفت: تسهیلات دهی بانک مسکن در بخش ودیعه مسکن با رشد ۱۰ برابری نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بوده است.

جزئیات شرایط موافقت با الحاق ۴۳۰ هکتار اراضی به محدوده شهر جدید شیرین‌ شهر

شورایعالی شهرسازی و معماری ایران با الحاق ۴۳۰ هکتار اراضی با مالکیت دولت به محدوده شهر جدید شیرین شهر خوزستان موافقت کرد.

بیش از ۳۰۶ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در شهرها و روستاها در حال ساخت است

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد در شهرها و روستاها به جمع ۳۰۶ هزار واحد رسیده است که ۱۰۳ هزار واحد آن در شهرها و ۲۰۳ هزار واحد آن در روستاهاست.

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک