نوسازی بافت های فرسوده راهکاری برای تحقق تولید مسکن با کمترین عوارض برای مردم و دولت

صفحه اصلیخبرنوسازی بافت های فرسوده راهکاری برای تحقق تولید مسکن با کمترین عوارض برای مردم و دولت
akharin ajor
تحریریه آجر رو آجر
تولید مسکن-بافت فرسوده

عضو کمیسیون عمران مجلس ابلاغ بسته ۱۹ بندی تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده وزارت راه و شهرسازی را یکی از بهترین راهکارهای تحقق تولید مسکن با کمترین عوارض برای مردم و دولت عنوان کرد.

اسماعیل حسین‌زهی عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم خاش در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص ابلاغ بسته ۱۹ بندی تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده و تحقق سیاستهای دولت برای تامین مسکن در بافت‌های فرسوده گفت: از سال‌های گذشته قوانین و مشوق‌هایی در بافت‌های فرسوده اعمال شد که همگی آنها برای سرعت دادن به روند نوسازی در بافت فرسوده بود اما با ابلاغ بسته تشویقی نوسازی توسط وزیر راه و شهرسازی که هم انبوه‌سازان و هم سازندگان را در برمی‌گیرد روند مناسبی برای تحقق اهداف دولت در تامین مسکن با نوسازی بافت‌های فرسوده فراهم شده است.

تحقق تولید مسکن

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سیاست‌های دولت‌ برای تولید مسکن صرفا مبتنی بر ساخت مسکن در شهرهای جدید، شهرک‌ها و ایجاد شهرهای جدید بود که برای مردم و دولت عوارضی به همراه داشت که بخشی از آن عوارض سبب افزایش مساحت بافت فرسوده شد. انتظار می‌رود تا با سیاست جدید دولت در تولید مسکن علاوه بر ساخت مسکن، نوسازی بافت فرسوده نیز سرعت لازم را بگیرد.

حسین‌زهی گفت: همراهی سایر ارکان دولت از جمله وزارت کشور، استانداری‌ها و شهرداری‌ها با وزارت راه و شهرسازی در بسته جدید تشویقی می‌تواند علاوه بر ایجاد انگیزه برای تولید کنندگان و ساکنان بافت‌های فرسوده موجب تقویت سرمایه‌گذاری در بافت و جلب مشارکت مردمی شود.

وی در ادامه افزود: ارتباط موثر مدیریت شهری و ساکنان، در نوسازی بافت‌های فرسوده از ویژگی‌های بسته تشویقی است و مجوز طبقات مازاد، هم در سطح و هم در ارتفاع می‌تواند از جمله عوامل تشویقی برای سازندگان و مردم باشد که این ها در بسته تشویقی ۱۹ بندی دیده شده است.

حسین زهی عنوان کرد: علاوه بر همراهی بیشتر بانک‌ها با ارائه تسهیلات کم بهره به سازندگان و مردم در بافت‌های فرسوده ضرورت دارد تا برای اجرای بهینه این طرح و تحقق اهداف دولت در تولید مسکن، نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی در ساخت واحدها افزایش یابد تا شاهد ارتقای کیفیت ساخت و ساز باشیم و با معضلاتی که سال های گذشته در بروز حوادث و تخریب ساختمان‌ها مواجه بودیم کمتر مواجه شویم.

برای اطلاع از قیمت پوشش های سقف و دیوار کلیک کنید.

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک