آینه کاری در طراحی دکوراسیون خانه

آینه کاری
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ بروزرسانی شده است.

آینه کاری :

آینه کاری از گذشته جز هنرهای شاخص معماری ایرانی به شمار می رفته است. به نوعی می توان گفته ایرانی ها در این زمینه در دنیا پیشرو و استاد بوده اند. اجرای آینه کاری نوعی از تزیین ساختمان است که با استفاده از چسباندن قطعات مختلف آینه که می تواند در اشکال مختلف باشد اجرا می گردد. در زمان های گذشته آینه کاری به عنوان یک تزیین سنتی با تزیین کلاسیک در طراحی داخلی یا معماری به حساب می آمد، اما امروزه ابداعات آینه کارها در هنر و خلاقیت باعث شده است که آینه کاری جای خود را در طراحی داخلی سبک مدرن نیز باز کند.

موارد استفاده از آینه کاری در دکوراسیون خانه :

۱.دکوراسیون ورودی و راهرو:

اولین فضایی که هنگام ورد به خانه به چشم می آید فضای ورودی و یا راهروی ورودی می باشد. این فضا بسیاری از مواقع بدون توجه و یا بی اهمیت باقی گذاشته می شود. در حالی که می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی خانه شما داشته باشد و هر فردی را هنگام ورود به خانه با طرح زیبای خود غافلگیر کند. آینه کاری برای تزئین ورودی خانه می تواند بسیار کاربردی نیز باشد و در ترکیب با دکور جاکفشی و یا جالباسی کنار درب ورودی خانه طراحی شود.

۲.دکوراسیون فضای تجاری:

اجرای آینه کاری در فروشگاه ها مانند بوتیک ها و یا فروشگاه های دکوری و مانند اینها می تواند یک طراحی داخلی خوب در فضای شما برای جلب مشتری باشد. اجرای آینه در این فضاها می تواند فضای فروشگاه شما را به یادماندنی و خاص کند.

۳. دکوراسیون پذیرایی:

کاهش حدود ۸۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم از وزن به ازای هر مترمربع از سطح نمای اجرا شده نسبت به روش دوغابی که تأثیر زیادی بر کاهش نیروی ویران کننده زلزله خواهد داشت. و اگر در اول کار طراحی ساختمان، نما بصورت خشک دیده شود با کاهش قابل توجه در وزن ساختمان، نه تنها قیمت تمام شده افزایش پیدا نمیکند بلکه با کاهش وزن اسکلت و فونداسیون در قیمت تمام شده نیز تأثیر کاهنده چشم گیری باقی میگذارد.

ویژگی آینه کاری در دکوراسیون داخلی:

یکی از مهمترین ویژگی های آینه که آن را به یک فاکتور عملکردی تبدیل می کند. ویژگی بزرگتر نشان دادن فضا می باشد. این امتیاز باعث می شود که یک انتخاب عالی برای فضاهای کوچک باشد.

و البته انعکاسی که از طریق بازتاب نور بر روی سطوح آینه ایجاد می شود باعث افزایش روشنایی محیط می شود. به همین دلیل توصیه طراحان دخلی برای فضاهای کم نور و تاریک استفاده از آینه های متعدد می باشد.

آینه در علم فنگ شویی نماد پاکی و آب نیز می باشد. به کار بردن آینه در فضای داخلی خانه می تواند انرژی فضا را تقویت کند. یک عنصر انرژی بخش محسوب می شود.

طریقه استفاده از چسب مخصوص آینه:

۱.سطح مورد استفاده خشک، تمیز و بدون چربی باشد.

۲.دمای محیط هنگام استفاده بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتی گراد باشد.

۳.حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان نیاز است تا آینه به سطح مورد نظر بچسبد.

۴.برای جلوگیری از تکان خوردن آینه ها در هنگام نصب، آنها را با چسب نواری به صورت موقت فیکس کنید.

۵.برای خشک شدن کامل کار، حدود ۲۴ ساعت صبر کنید.

۶.چسب مخصوص آینه را به صورت دایره ای و ضربدری استفاده نکنید.

پست قبلی

سنگ اسلب و انواع سنگ های موجود در بازار

پست بعدی

سنگ مصنوعی

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30