سنگ اسلب و انواع سنگ های موجود در بازار

سنگ اسلب

سنگ اسلب :

سنگ اسلب به قطع های بزرگ سنگ گفته می شود که ابعادی در حدود طول ۲/۵ تا ۳ متر و عرض ۱/۵  تا ۲متر خواهند داشت. در تمام دنيا تنها سایز سنگ اسلب به عنوان سنگ استاندارد پذيرفته شده است و بعد تمام برش ها از روی سنگ اسلب صورت مي پذيرد .یکی از ویژگی های مهم سنگ اسلب، صادراتی بودن آن است که باعث شده تا تولید و عرضه این سنگ ساختمانی بسیار حائز اهمیت قرار گیرد.

این سنگ باید با ضخامت دقیق، شفافیت و دقت بسیار بالا ساب زده شود و برش آن نیز باید یکنواخت و بسیار دقیق باشد تا کیفیت و شرایط لازم برای صادرات را داشته باشد.

تمام سنگ ها اعم از سنگ تراورتن؛ سنگ مرمر، سنگ مرمریت وسنگ گرانیت را میتوان بصورت اسلب تولید کرد.سنگ اسلب به جهت نمایش سطح بزرگی از سطح سنگ بسیار زیبا می باشد. به همین جهت معماران در دهه های اخیر در طراحی خود از سنگ اسلب استفاده میکنند.عموم استفاده سنگ اسلب در لابی ها و سالن های بزرگ میباشد همچنین از سنگ اسلب با ضخامت بیشتر از ۲ سانتی متر در تولید محصولات تزئینی استفاده میشود.

این نوع سنگ از جمله سنگهای طبیعی پر کاربرد در ساختمانها است که با وجود استحکام بالا، پس از مدتی کثیف شده و زیبایی اولیه خود را از دست می‌دهد .بهترین روش برای حل این مشکل، استفاده از خدمات کفسابی می‌باشد که گروه ما میتواند این خدمات را با بالاترین کیفیت به شما ارائه دهد .

مزایای سنگهای اسلب :

۱.استحکام و دوام بالا

زیبایی خیره کننده

کاهش پرت و ضایعات در تولید

دقت و کیفیت در برش

کیفیت بیشتر نسبت به سنگ های تایل

سهولت در حمل و نقل و بارگیری

سهولت در انتخاب سنگ

قابلیت ایجاد صفحه های بوک مچ و فورمچ

قابلیت نورپردازی

معایب سنگ :

با توجه به طبیعی بودن این سنگ و مراحل تولید بسیار سخت آن قطعا قیمت این سنگ بسیار بالا می باشد.هزینه خرید و نصب این نوع سنگ بسیار بالا می باشد و همین امر سبب شده تا افراد محدودی قادر به خرید و نصب این سنگ ساختمانی شوند.

انواع سنگ ها :

۱. سنگ گرانیت :

این سنگ برای اکثر افراد نامی آشناست که از مهم ترین خصوصیات بارز آن می توان به استحکام بالا، زیبایی خیره کننده و تنوع رنگ های آن اشاره کرد.

۲. سنگ کوارتز :

این سنگ از مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه، خراش و گرما برخوردار است که بهترین گزینه برای سنگ کابیت و اپن منازل می باشد.

۳.سنگ مرمر طبیعی :

سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی مدرن و سنتی نقش و کاربرد فوق العاده ای دارد بطوری که با ظرافت و زیبایی خود می تواند به فضای شما جلوه ای خیره کننده بخشد.

۴. سنگ طبیعی اونیکس :

سنگ اونیکس یک سنگ کاملا طبیعی دارای شفافیت و زیبایی خاصی می باشد که می توان آن را از نمونه سنگ های ساختمانی کلاسیک درنظر گرفت.

پست قبلی

نرده پلکسی گلس در دکوراسیون داخلی

پست بعدی

آینه کاری در طراحی دکوراسیون خانه

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک