مجله ساختمانی

۵ نکته مهم در فروش درب و پنجره UPVC

فروش-بیشتر-درب-پنجره
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ بروزرسانی شده است.

رشد فروش با رعایت نکات کوچک و ساده اتفاق می افتد. نکات ابتدایی که فقط کسانی که فروش خوبی دارند به آن عمل کرده اند.

محتوای این مطلب

۱- شناسایی دقیق مشتریان بالقوه

هنر بازاریابی و فروش زمانی معنا پیدا می کند که بر روی سرنخ های فروش درست اعمال گردد. نکته ای که کمتر مجموعه ای به آن توجه می کند. همه به دنبال فروشنده خوب هستند، کسی به دنبال سرنخ فروش خوب نیست. در صورتی که وقتی سرنخ فروش خوب داشته باشید، یک فروشنده معمولی هم می تواند برای شما فروش خوبی را رقم بزند. بانک اطلاعات ساختمان به شما کمک می کند متمرکز بر روی سازندگانی که نیاز به درب و پنجره UPVC دارند کار کنید. پروژه هایی که در حال اتمام اسکلت بندی و شروع دیوارچینی هستند. وقتی با مشتری درست در زمان مناسب صحبت کنید، درصد صحبت های موفق و کشف سرنخ گرم در تیم فروش شما افزایش پیدا می کند. انرژی کارشناس فروش صرف سرنخ های سرد و کم بازده نمی شود.

۲- تخمین قیمت کاملا حدودی پیش از شروع مذاکره

فروشنده باهوش همیشه ۱ قدم جلوتر از بقیه است. پیش از شروع مذاکره، ب کمک بانک اطلاعات ساختمان، پروژه مناسب را پیدا کنید و به کمک اطلاعات پروژه و تصاویر آن، تخمین بزنید تعداد و اندازه های درب و پنجره های UPVC چقدر می تواند باشد. محاسبه قیمتی انجام دهید و با دست پر مذاکره را آغاز کنید.

وقتی در مکالمه قبل از اعلام اندازه ها توسط سازنده شما پروژه را بررسی کردید، ابعاد را تخمین زده اید و قیمت اولیه را حساب کرده اید، سازنده به حرفه ای بودن شما ایمان می آورد. فقط کافیست تعداد و اندازه های تخمینی خود را با سازنده چک کنید و سپس قیمت حدودی را اعلام کنید. این باعث می شود تایید اولیه را بگیرید.

نکته: مشکل زمانبر بودن محاسبه قیمت تخمینی می تواند به کمک ابزار های آنلاین محاسباتی مرتفع گردد. و کمتر از یکی دو دقیقه بتوانید تخمین قیمت بزنید.

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر مسیر فروش را برای شما هموار میکند. بدون دردسر سرنخ فروش داغ داشته باشید

برای مشاوره رایگان و تهیه بانک اطلاعات ساختمان تماس بگیرید

تلفن: ۶۷۲۶۱۰۰۰

۳- اعتماد سازی در مشتری

ذهنیت سازنده از مجموعه و خط تولید شما بسیار مهم است. پس بهتر است در طول مکالمه بازاریابی دید مشتری را نسبت به مجموعه خودتان باز کنید.

راهکار: سعی کنید یک فیلم چند دقیقه ای از خط تولید خودتان آماده کنید و در طول پرزنت به سازنده نشان دهید. این کار باعث می شود اعتبار و کیفیت کاری مجموعه شما برای سازنده نمایان شود. نمایش چند عکس خوب از خط تولید میتواند به این هدف کمک کند. فراموش نکنید که با ترفند های فیمبرداری و عکاسی می توانید مجموعه خودتان را بزرگ و قدرتمند به تصویر بکشید.

۴- ارائه کیفیت و قیمت متناسب با پروژه سازنده

اینکه شما بهترین جنس و کیفیت درب و پنجره UPVC را به مشتری ارائه بدهید ایده آل ترین حالت فروش است. اما همیشه سازنده به دنبال بهترین ها نیست. اغلب اوقات سازنده به دنبال بهترین کیفیت نسبت به بودجه خودش است.

راهکار: به کمک بانک اطلاعات ساختمان می توانید پیش  از مذاکره، ملک و محدوده ساخت پروژه را ارزیابی کنید. تصاویر از مراحل ساخت پروژه به شما کمک می کند کیفیت ساخت و بودجه سازنده را حدودا تخمین بزنید. پس از بررسی دقیق این اطلاعات با دید باز تر با سازنده صحبت خواهید کرد. بازه کیفیتی و قیمتی مناسب را انتخاب کنید و بر اساس آن مذاکره کنید.

۵- پیگیری منظم و اصولی

اصل مهم بازاریابی، پیگیری منظم مشتری می باشد. پس از پایان پرزنت اولیه، تقریبا ۱۰% مسیر فروش را طی کرده اید. برای تکمیل شدن روند بازاریابی، حتما باید بصورت منظم و در زمان های درست پیگیری انجام شود. پیگیری ها نباید با فواصل کوتاه زمانی صورت گیرد. حتما برای موعد پیگیری بعدی با سازنده هماهنگ کنید و زمانی که مناسب است را مشخص کنید. به طور متوسط هر فروش حداقل نیاز به ۸ تا ۱۰ پیگیری دارد. نکته ای که با رعایت شدن میتواند تا ۴۰% فروش شمارا افزایش دهد.

به کمک پنل پیگیری بانک اطلاعات ساختمان، روند پیگیری ها و موعد ها سیستماتیک ثبت و انجام خواهند شد. دیگر کاری افراموش نخواهد شد و روند مذاکره در سیستم قابل مشاهده می باشد.

بسیاری از فروشندگانی که چندان حرفه ای هم نیستند، با رعایت اصل پیگیری، ماهیانه فروش بهتری نسبت به فروشندگان حرفه ای رقم میزنند.

پست قبلی

نقشه های ساختمانی برای معماری و تاسیسات چه کاربردی دارند

پست بعدی

چگونه بازدهی تبلیغات پیامکی را افزایش دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک