ضدیخ بتن

ضدیخ بتن
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ بروزرسانی شده است.

ضدیخ بتن:

استفاده از ضد یخ بتن به جای روان کننده های تسریع کننده بدلیل سطح توان بالایی که درکاهش نقطه انجماد آب و سرعت زیادی که به فرایند هیدراسیون می بخشد و سبب صرفه جویی ۲۰ الی ۵۰ درصدی زمان و انرژی می شود، بهترین انتخاب برای بتن ریزی در سرما است.

ضدیخ بتن یا شتاب دهنده هیدراتاسیون در زمان بتن ریزی درهوای سرد کاربرد فراوان و مقرون به صرفه ای برای شما دارد. ضد یخ بتن در واقع نوعی افزودنی بتن زود گیرکننده  براساس مواد نیتروژنی فاقد کلراید است به همین دلیل ازکاربردهای آن میتوان در بتن سازی های مسلح وغیر مسلح نام برد. بتن با توجه به ویژگی هایش دارای کیفیت مقاومت مناسبی در برابرسرما ست اما با این همه بازامکان یخ زدگی بتن وجود دارد.

مدت زمان لازم برای گیرش اولیه بتن بسته به نوع بتن تقریبا ۱۲ ساعت می باشد و هرچه دمای هوا پایین تراین مدت زمان طولانی تر و امکان یخ زدگی بتن بیشتر فراهم می گردد ، لذا استفاده از ضدیخ بتن با مکانیزم شتاب دهندگی بتن در فرایند هیدراتاسیون علاوه برکاهش زمان گیرش بتن به ۴تا ۵ ساعت می باشد برای جلوگیری از یخ زدگی بتن بسیار مفید است.

مزایای مصرف ضد یخ بتن :

۱.افزایش حرارت بتن وهیدراتاسیون و جلوگیری از یخبندان

۲.حصول سریعتر مقاومت اولیه

۳.كاهش نقطه انجماد آب بتُن با افزایش حرارت بتن

۴.افزایش مقاومت اولیه و پایانی در بتن

۵.امکان بتن ریزی در دماهای زیر صفر درجه

۶.امکان كاهش نسبت آب به سيمان به ازاي كارآيي ثابت

۷.ضد یخ بتن و سازگاری با سازه های مسلح

۸.بتُن‌ ريزي و جلوگیری از یخ زدن بتن در هواي سرد و يخبندان تا دمای ۱۵- درجه سانتی گراد

۹.جلوگیری از متلاشی شدن بتن دردماهای زیر صفر درجه

۱۰.قابلیت سازگاری با انواع نوع های مختلف سیمان

۱۱.کاهش آب مصرفی تا ۱۰ درصد

۱۲.بهبود دوام بتن در برابرسرما

معایب استفاده از ضد یخ:

در صورت عدم رعایت زمان مصرف، سبب کاهش کارایی می‌شود. به همین دلیل این مواد را باید در آخرین لحظه به بتن اضافه نمود. همچنین معمولا برای حل این مشکل، مواد زودگیر و روان کننده را با هم مصرف می‌نمایند. به عبارت دیگر در صورت نیاز به استفاده از مواد زودگیر، از مواد روان کننده زودگیر استفاده می‌نمایند.

۱. ضدیخ پودری :

ضد یخ بتن پودری ، کاربرد ویژه جهت بتن غیر مسلح و ملات های سیمانی دارد. این افزودنی بتن پودری شامل کلراید های کلسیم و نمک های معدنی در پایه می باشد. از خواص این محصول میتوان افزایش سرعت و شدت حرارت درفرایند بتن ریزی های در شرایط جوی سرد را نام برد. مصرف این نوع به دلیل وجود یون کلر آن توصیه نمی شود.

۲. ضدیخ بتن مایع:

ضد یخ بتن مایع ، بتن شیمی خاتم درفرایند تولید شامل پایه های کلسیم و نیتریت های سدیم می باشد. این ضد یخ بتن مایع با گرما زایی درواکنش هیدراتاسیون ، تسریع گیرش اختلاط آب وسیمان درمدت کمتر، افزایش مقاومت بتن ، سازگاری با انواع بتن و عدم وجود یون کلر گزینه ی بسیار مناسب تری برای استفاده در سازه های بتنی می باشد.

نکات اجرایی  :

۱.در هنگام مصرف آن با یک متخصص مشورت نموده و سپس اقدام به این کار نمایید .

۲.به نوشته روی بسته بندی توجه نموده و بیش از مقدار نوشته شده مصرف نکنید چون ممکن است اثرات بدی داشته باشد .

۳.ضد یخ بتن را به ترکیب آب نیافزایید .

۴.در صورت آسیب دیدن بسته بندی از آن استفاده نکنید .

پست قبلی

روان کننده بتن

پست بعدی

کوپلر

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30