بازرسی ملک

بازرسی ملک
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ بروزرسانی شده است.

بازرسی ملک پیش از خرید:

بازرسی ملک با تمام جزئیات آن پیش از هرگونه خریدی توصیه می‌شود.این نوع بازرسی عموماً ۴ ساعت طول می‌کشد. خریداران از تمام جزئیات ملک مطلع می‌شوند دریافت می‌کنند. در این بازرسی، هشت سیستم اصلی هر خانه به ‌شرح زیرمیباشد:

۱.پوشش بام

۲- نماسازی و فضاهای خارجی بنا

۳-  سازه و اسکلت ساختمان

۴- عایق‌بندی و تهویه

۵- برق ساختمان

۶ –گرمایش و سرمایش

۷- لوله‌کشی

۸ -فضاهای داخلی

۹-ایمنی

بازرسی بعد از خرید ملک:

در این نوع بازرسی که مانند جزئیات و سیستم‌های بنا مورد مطالعه قرار می‌گیرد و عیوب احتمالی در مراحل ابتدایی شناسایی می‌شوند. این نوع بازرسی با تشخیص به‌موقع عیوب احتمالی از گسترش آن جلوگیری می‌کند و مانع از افزایش هزینه‌های مالکان می‌گردد.

بازرسی قبل از فروش خانه:

این نوع بازرسی، به‌عنوان ابزاری جهت فروش بهتر و گران‌ترِ ملک به آن‌ها کمک می‌کند. به‌علاوه با شناسایی به‌موقعِ عیوب احتمالی، از گسترش هزینه‌ها پیشگیری می‌نماید.

بازرسی به منظور عیب‌یابی:

در این نوع بازرسی، بازرسی ساختمان ضمن عیب یابی، راهنمایی برای اصلاح عیب‌های موجود ارائه می‌کند و مالکان پیشنهاداتی برای بهبود کیفیت ملک خود دریافت می‌نمایند.

بازرسی پیش از اجارهٔ املاک:

در این نوع بازرسی، شرایط فنی موجود ملک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و وضع موجود ملک به‌عنوان رفرنس برای پایان دورهٔ لیز یا اجاره مستند می‌گردد. به‌علاوه تلاش می‌شود کلیهٔ نقاط ضعف و خرابی‌های احتمالی ملک و مواردی که برای مالکان ایجاد مسئولیت قانونی می‌نماید، شناسایی و معرفی گردد.

قوانین ساخت و ساز شهری:

انواع پروانه ی ساختمانی :

۱.تخریب و نوسازی

۲.اضافه ی اشکوب

۳.توسعه ی بنا

۴.غییر نقشه

۵.تمدید پروانه

۶.تعویض سقف

 ایمنی در کارگاه ساختمانی :

۱.مسئولیت و آگاهی حفاظت از خود در برابر سقوط

۲.الزامات و پیش‌نیازهای آموزشی حفاظت در مقابل سقوط

۳.ایمنی در کارگاه ساختمانی با رعایت الزامات استفاده از داربست‌ها

۴.نردبان‌ها

۵.ایمنی در کارگاه ساختمانی با محافظت از صورت و چشم

۶.ایمنی در کارگاه ساختمانی با حفاظت از سر

۷.حفاظت در مقابل مواد شیمیایی و سم

چگونگی دریافت پایانکار:

همه کارهای ساخت و ساز را برابر قانون انجام داده و در آخرین مرحله هستید و می خواهید نتیجه زحمات خود را ببینید. حتی اگر تمامی مراحل کار را هم با دقت و برابر قانون گذرانده باشید، باز هم نیاز دارید که مجوز پایان کار ساختمان خود را از شهرداری دریافت کنید، وگرنه دچار مشکل میشوید .

تشکیل پرونده:

زمانی که کار ساختمان به پایان رسید، باید ابتدا مدارکی را تهیه کرده و به شهرداری برده. اول از همه باید فرم درخواست پایان کار ساختمان را تهیه و آن را تکمیل کنید. بعد از آن، اگر ساخت و ساز شما برای نوسازی بوده است، باید عوارض نوسازی را پرداخت کنید و رسید آن را نیز همراه داشته باشد. از دیگر مدارک مورد نیاز شما سند مالکیت رسمی، درخواست به شهردار برای اخذ دستور، ثبت شماره و تاریخ در دبیرخانه و تعیین زمان برای بازدید کارشناس دفتر فنی است. البته این را نیز به خاطر داشته باشید که کارشناسان دفتر فنی و شهرداری باید از ساختمان تمام‌شده شما بازدید کنند و تایید نظر آنان لازم می باشد.

پست قبلی

آبنما و کاربرد آن در محوطه سازی

پست بعدی

آجر نسوز چیست؟مزایا و معایب آن کدامند

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30