احداث ۳۶۰ هزار مسکن برای محرومان

صفحه اصلیخبراحداث ۳۶۰ هزار مسکن برای محرومان
akharin ajor
تحریریه آجر رو آجر
مسکن محرومان

به گفته‌ی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ۳۶۰ هزار واحد مسکن برای محرومان احداث می شود.

وی گفت: ۲۴۰ هزار واحد در شهر‌ها و ۱۲۰ هزار واحد دیگر در روستا‌ها باید ساخته شود که در این‌ بین سازمان ملی زمین و مسکن، زمین موردنیاز این پروژه را در شهر‌ها و مراکز استان‌ها تأمین خواهد کرد.

بر اساس گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، بذرپاش در گفت‌وگو با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص تفاهم‌نامه منعقد شده در قالب قانون جهش تولید مسکن برای ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌ها و روستا‌ها ویژه مددجویان صحبت کرد و گفت: تأمین زمین برای این طرح باید به‌ شکل استان به استان و به صورت مستمر پیگیری شده و از ظرفیت موجود اراضی برای ساخت مسکن متقاضیان استفاده شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر روی لزوم برگزاری جلسات مستمر و ماهانه با مدیران کمیته امداد و معاونان حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری اقدامات موردنیاز ساخت مسکن محرومان تأکید کرد.
در این نشست همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توانمندسازی و مولدسازی، سه موضوع اشتغال و تأمین مسکن و فرهنگ‌سازی برای خودباوری و خوداتکایی را سه محور مهم اقدامات کمیته اعلام کرد.

سید مرتضی بختیاری توضیح داد: در همین راستا ۵۰۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن محرومان شناسایی شده و با همراهی وزارت راه و شهرسازی با طی مراحل تغییرات کاربری و الحاق آن‌ها به محدوده‌های شهری استفاده خواهد شد.

همچنین در انتهای این نشست مقرر شد که سامانه هوشمند امداد (سها) کمیته امداد امام خمینی (ره) به سامانه املاک و اسکان متصل شود تا ثبت و دسترسی به اطلاعات و تبادل اطلاعات این دو سامانه تسهیل پذیرد.

برای اطلاع از قیمت تأسیسات مکانیکی می توانید از سایت طراحان سازه بازدید کنید.

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر
ساعات کاری
شنبه با چهارشنبه : 9 الی 17:30
پنجشنبه : 9 الی 13:30
لینک های مفید
مجوز ها و نماد ها
مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک