مجله ساختمانی

۱۰ مورد اشتباه رایج در وبسایت شرکت های ساختمانی

اشتباهات رایج در وب سایت

اشتباهات در بازاریابی ساختمانی، در عصر حاضر داشتن وب سایت، یک ضرورت برای کسب و کار شماست و استفاده از یک سایت کارآمد برای موفقیت امری ضروری است. ، در عصر حاضر داشتن وب سایت، یک ضرورت برای کسب و کار شماست و استفاده از یک سایت کارآمد برای موفقیت امری ضروری است. مشتریان شرکت های ساختمانی اعم از معماران، سازندگان، پیمانکاران و … قبل از اینکه تصمیم بگیرند با شما تماس حاصل نمایند، سایت شما را به دقت  مورد بررسی قرار می دهند.وب سایت شما دیگر نمی تواند فقط یک کاتالوگ آنلاین باشد. باید بصورت مداوم آنرا بروزرسانی  کنید تا مشتریان دوباره از سایت شما بازدید کنند.

در ادامه ۱۰ اشتباه رایج که در وب سایت شرکت های ساختمانی مشاهده می شود، برای شما را  بازگو میکنیم، احتمالا رقبا شما هم بسیاری از این اشتباهات را انجام داده اند. اگر از این موارد دوری کنید و وبسایت تان را بهبود ببخشید، با این کار می توانید برای خود یک مزیت رقابتی بزرگ ایجاد کنید. برای این کار در بیشتر موارد  احتیاجی به طراحی یک وبسایت جدید ندارید و با  هزینه  اندک می توانید این مشکلات را برطرف کنید.

۱- محتوای سایت  بیشتر در مورد خودتان است و نه مشتریان شما !

از جملات کلیشه ای  “ما بهترین هستیم”، “ما بزرگترین هستیم” و از این قبیل جملات کمتر استفاده کنید. بیشتر باید به مشتریان خود بپردازید تا خودتان. پس محتوای سایت را مناسب با مشتری تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که محتوای موردنظر نیازهای مشتریان را برآورده نماید.به طور مثال محتوایی که با هدف جذب معماران، سازندگان یا کارفرمایان تهیه می شود باید برای برطرف نمودن مشکل آنها در پروژه و یا تصمیم گیری برای انتخاب محصول مناسب شما کمک کند. همچنین محتوای مربوط به توزیع کنندگان، فروشندگان و یا فروشگاه ها، باید بر روی خصوصیات محصول متمرکز شود تا به آنها برای تصمیم خرید کمک نماید.

۲- متن و نوشته های خیلی طولانی !

سعی کنید در سایت کمتر از متن و نوشته استفاده شود. وقتی در صفحه اصلی سایت محتوایی را ایجاد می کنید، خیلی مهم است که تصور کنید بازدیدکننده به دنبال چه چیزی می گردد. صفحه اصلی سایت باید براحتی با کاربر ارتباط برقرار کند و او را متقاعد کند تا وقت بیشتری را در سایت شما بگذراند.تحقیقات اخیر نشان می دهد مدت زمان توجه انسان زیر ۱۰ ثانیه است، این یعنی باید صفحه اصلی یا صفحه فرود سایت را تا حد امکان مختصر و کوتاه طراحی کنید. محتواهای طولانی را برای صفحاتی که نیاز است نگاه عمیق تری به حل مشکلات بازدیدکنندگان داشته باشید، نگه دارید

۳- به اندازه کافی ویدئو  و عکس ندارید !

بازدیدکنندگان سایت ترجیح می دهند بجای مطالعه یک مقاله، بیشتر عکس یا ویدئو را تماشا کنند. برای نگه داشتن بازدیدکنندگان در وب سایت و جذب بازدید کننده جدید، از تصاویر و ویدئوهای بیشتری مانند ویدئوهای مربوط به چگونگی نصب محصول، دموی محصول، یک ویدئو از دانش پشت محصول و یا راهنمایی مربوط به وبسایت یا دیدگاه مشتری درباره محصول استفاده کنید. هر چقدر بتوانید بازدیدکنندگان را در چند دقیقه اول بیشتر در سایت تان نگهدارید، احتمال اینکه به به سایت رقبا بروند، کمتر خواهد شد.

۴- انتخاب های خیلی زیاد بدون راهنما:

مشتریان شما به دنبال تفاوت های بین محصولات شما و رقبا شما هستند. برخی از شرکت های ساختمانی این کار را به درستی انجام نمی دهند، یعنی باید اقداماتی انحام شود تا مشتری به راحتی تفاوت میان محصولات شما را متوجه شود. اگر مشتری، اطلاعات  مورد نیازش را به سرعت از وب سایت دریافت نکند، برای یافتن جواب سوال خود به سایت  رقبا روی می آورد. پس اگر شما مثلا  مدلی یا محصولی را به مشتریان پیشنهاد می دهید، باید به آنها بگوئید بهترین استفاده هر کدام چیست. تصور نکنید آنها هم مثل شما تفاوت هریک را می دانند.

۵- دسترسی گیج کننده !

طراحی  سایت های ساختمانی با توجه به نظر طراح آن انجام می شود و نه با توجه به روشی که مشتری واقعا از آن استفاده می کند. اگر دسترسی به بخش های مختلف سایت تان  سخت و دشوار است، از دست دادن مشتریان  بالقوه تان دور از ذهن نخواهد بود و به سایت رقبا با دسترسی آسان تر خواهند رفت. پس اطلاعات مورد نیاز آنها را در دسترس و در جای مناسب قرار دهید.

مشتریان وبسایت شما نباید مجبور شوند برای رسیدن به صفحه مورد نظر کلیک های زیادی انجام دهند. می توانید از مشتریان سوال کنید که چه چیزی را از سایت شما و رقبایتان دوست دارند و یا دوست ندارند. همچنین از آنها بخواهید تا بهترین سایت های ساختمانی را که دیده اند به شما معرفی کنند.

۶- جستجوی ناکارآمد سایت !

چیزی ناامید کننده تر از این نیست که مشتری پس از جستجوی عبارت مورد نظرش در وب سایت،  به اطلاعات غیرمرتبط دسترسی پیدا کند. اطمینان حاصل فرمایید که قسمت جستجوی وب سایت تان بخوبی کار می کند و به عبارات مورد نظر بازدید کنندگان پاسخ مناسبی می دهد.

۷- نادیده گرفتن مخاطب !

شما باید گروه های مخاطبین خود را بشناسید و وبسایت را متناسب با نیاز آنها و با دسترسی مناسب طراحی کنید. به عنوان مثال می توانید یک زیر منو ویژه  برای پیمانکاران و سازندگان، معماران و.. .داشته باشید.

۸- بدون دعوت به اقدام !

به عنوان مثال، در وبسایت از بازدید کننده می خواهید برای دریافت خبرنامه شرکت شما، فرم مربوط به اطلاعات تماس خود را وارد کند. دعوت به اقدام ها را باید ساده طراحی کنید، اگر اطلاعات زیادی از کاربران بخواهید، آنها را از وبسایت خود فراری میدهید. تنها اطلاعاتی را بخواهید که برای ارتباط با آنها الزامی باشد.

۹- فقط یک کاتالوگ آنلاین !

وب سایت شرکت ساختمانی نباید یک کاتالوگ آنلاین باشد، از وبسایت تان برای کسب اعتبار در میان بازدیدکنندگان استفاده کنید. یک وبلاگ راه بیندازید تا بتوانید مقالات مربوط به کسب و کارتان را منتشر کنید. با تولید محتوا و متعاقب آن با بازاریابی درونگرا می توانید اعتبار بدست آوردید و به عنوان یک متخصص در موضوعاتی که برای مشتریان شما مهم است شناخته شوید. وب سایت در واقع یک کانال فروش ۲۴ ساعته برای کسب و کار شماست، پس از این ابزار عالی استفاده کنید.

۱۰- موبایل فرندلی نیست!

اغلب مشتریان امروزه، وبسایت هایی را بیشتر از طریق دستگاه های موبایل خود بازدید می کنند تا کامپیوتر و لپ تاپ و تبلت. وبسایت شما باید در دستگاه های موبایل بطور صحیح (بدون زوم کردن و اسکرول کردن به چپ و راست) ویو مناسبی در گوشی همراه داشته باشد. از طرف دیگر موتورهای جستجو مانند گوگل به سایت های موبایل  امتیاز بیشتتری در نتایج سرچ می دهند. اما متاسفانه تعداد بسیار زیادی از سایت های ساختمانی موبایل فرندلی نیستند.

در نهایت باید به وب سایت خود متعهد باشید. طراحی و ساخت وب سایت یک اقدام یکباره نیست. لازم است برای بروزرسانی آن وقت بگذارید و هزینه صرف کنید.

برخی شرکت های ساختمانی معتقدن که صرف زمان و یا هزینه هنگفت برای اختصاص به وب سایت شان ندارند. آنها  وبسایت را تنها به عنوان هزینه ای می بینند که به مخارج شان اضافه می شود. در حالی که می بینم وقت و پول بسیار زیادی را صرف اقدامات بازاریابی قدیمی می کنند که همیشه انجام داده اند و نمی توانند انجام ندادن آنرا تصور کنند.

به یاد داشته باشید هر روز که فعالیت های بازاریابی اینترنتی خود را به عقب بیاندازید با سرعت بیشتری میدان را به رقیباتون واگذار می کنید!

پست قبلی

کارتن پلاست چیست؟

پست بعدی

سیمان سفید

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30