چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی :

چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که به نسبت چمن طبیعی استقامت و دوام بیشتری دارد. به علت تشابه رنگی با چمن طبیعی، آن را چمن مصنوعی نامگذاری کرده‌اند. این چمن متراکم تر، مقاوم تر از چمن طبیعی است .

مزایای چمن مصنوعی:

چمن مصنوعی محصولی چمن مانند است که با تغییر رنگ کاملا شبیه به چمن های طبیعی است و دارای مزایای زیادی است. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و نیازمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین های غیر حاصلخیز را نیز حل نموده است.دارای کاربرد های بسیاری است و حتی در اماکنی که بنا به محدودیت هایی نمی توان از چمن طبیعی استفاده کرد می توانید از چمن های مصنوعی که دارای قابلیت های بالا و عمر طولانی هستند استفاده کنید.

یکی از مزایای دیگر چمن مصنوعی، صرفه جویی اقتصادی است چرا که استفاده از آن سبب حذف و کاهش بسیاری از هزینه های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه های بذر و کاشت، کود، آبیاری و سیستم آب رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت می شود بنابراین گزینه ی بسیار مطلوبی برای زیباسازی محوطه ی شما محسوب می شود.

معایب استفاده از چمن مصنوعی:

۱.هزینه های اجرایی آن تا حدودی نسبت به چمن طبیعی بالاتر است

۲.در صورت آسیب تعمیر و نگهداری آن بالاتر است

۳.بالای بردن دمای محیط با بالا رفتن دمای طبیعی هوا

انواع چمن مصنوعی:

۱.محیط بازی کودکان:

با توجه به اینکه دانش آموزان و دانشجویان ساعت‌های زیادی از طول روز را در محیط های آموزشی، مدارس و دانشگاه ها ‏مشغول به تحصیل هستند، استفاده از انواع چمن مصنوعی می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای این محیط باشد؛ تا در کنار تحصیل علم و دانش از زیبایی ‏های طبیعت هم لذت ببرند.‏ چمن‌های مصنوعی بدون سرب و با کیفیت مرغوب برای این محیط بسیار مناسب خواهد بود و هیچگونه خطری برای ‏سلامتی کودکان نخواهد داشت.

۲.کفپوش منازل و روف گاردن:

چمن های مصنوعی نیاز به رنگ آمیزی ندارند و تنوع بسیار زیادی در نوع بافت آنها وجود دارند. ‏از این  برای کفپوش منازل و یا روف گاردن ها استفاده میشود این بسیار ‏زیباتر از استفاده از کفپوش‌های سفت و غیرقابل انعطاف است. شما می‌توانید یک باغ زیبا روی پشت بام خود ایجاد ‏کنید.

۳.زمینهای ورزشی :

اگر شما بخواهید یک زمین تمرین گلف و یا تنیس در حیاط خلوت و یا گوشه ای از فضای بیرونی ساختمان خود داشته باشید، به راحتی و با هزینه‌ای بسیار مختصر می‌توانید آنرا ایجاد کنید.

۴.استفاده در محیط های عمومی:

طبیعت و عناصر طبیعی برای ما انسان ها همیشه جذاب و دلپذیر است. با و جود گسترش زندگی شهر نشینی و دور ‏شدن انسان‌ها از فضای طبیعی، میل و گرایش به طبیعت همچنان پا برجاست و از هر فرصتی برای ایجاد یک فضای سبز ‏کوچک برای اطراف محل زندگی خود استفاده می کنیم. ضمن اینکه نگهداری و نظافت آنها بسیار راحت است، نیازی به کوددهی، استفاده از ماشین چمن زنی، چیدن علف های هرز ندارند.‏

 کاربرد چمن مصنوعی :

۱.چمن مصنوعی یک نوع کفپوش است و نسبت به چمن طبیعی مقاومت و طول عمر بیشتری دارد ولی در مقابل نسبت به چمن طبیعی ظاهر خشن تری دارد و نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری خواهد داشت .

۲.ارتفاع استاندارد چمن باید ۱۱ تا ۲۵ سانتی متر و وزن چمن در هر متر مربع باید ۳ کیلوگرم باشد

۳.از انجا که در تمام فصول سال نمی توان انتظار چمن سر سبز را در هر جایی داشته باشیم با استفاده از این نوع چمن می توان به راحتی این مساله را حل کرد و در هر جا و مکانی که مد نظرتان باشد چمنی همیشه سر سبز را در اختیار داشته باشید.

پست قبلی

سنگ مالون

پست بعدی

نقاشی ساختمان و انواع رنگ

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30