پرش لینک ها

پروژه میلینیوم در شمال تهران

پروژه میلینیوم :

پروژه میلینیوم یا برج هزاره سوم یکی از عظیم ترین سازه های اسکلت فلزی در خاورمیانه  میباشد. اپروژه میلینیوم در زمینی به مساحت 15200 مترمربع و در 34 طبقه  بنا شده است. اسکلت فلزی پیچ و مهره ای با سیستم لوله ای همراه با مهاربندهای همگرا در این مجموعه بکارگرفته شده است. سقف اجراشده در بنا کامپوزیت شامل پروفیل نیم پهن 30 سانتی متری و دال بتنی 10 سانتی طراحی و اجرا شده است.

ساخت پروژه هزاره سوم یا همان برج میلینیوم در اواخر سال ۱۳۸۱ آغاز شد. کل زیربنای این برج ۱۲۳ هزار مترمربع بود که مقرر شد در ۹ فاز و ۳۴ طبقه با ارتفاعی در حدود ۱۲۰ متر ساخته شود. این پروژه دارای آپارتمان‌های مسکونی متنوعی با مساحت‌های ۹۰ متر، ۱۹۰ متر و پنت‌ هاوس‌های ۴۰۰ و ۷۵۰ متری است. همچنین در مجموعه، امکاناتی از قبیل سالن‌های ورزشی، استخر و سونا در نظر گرفته شده است. از کل ۳۴ طبقه برج، ۲۸ طبقه آن مسکونی، ۲ طبقه آن تجاری و ۴ طبقه دیگر پارکینگ‌های مجموعه است.

در این مجموعه  مساحت فضای سبز، زمین بازی و دسترسی ها حدود 12000 متر مربع به منظور محوطه سازی لحاظ شده است.

سازه اصلی پروژه میلینیوم :

اسکلت عظیم و غول آسا این ساختمان بسیار حیرت انگیز می باشد، در این پروژه عظیم‌الجثه حجم بسیاری فولاد استفاده شده ، وزن اسکلت برج تنها در حدود ۱۳ هزار تن تخمین زده می شود. به ازای هر متر مربع از این ساختمان تنها ۱۰۵/۰ تن فولاد به کار رفته ‌است. برج میلینیوم از نظر سازه، در مقابل یک ساختمان فولادی معمولی بسیار سبک محسوب خواهد شد.

علت وزن کم این ساختمان نسبت به ساختمان‌های مشابه سیستم لوله‌ای سازه است که همانند استخوان پرندگان عمل می‌کند. این تکنولوژی با جانمایی المان‌های سازه‌ای در اطراف ساختمان، فضای بسیاری را در مرکز ایجاد کرده است. این امر مقدمات کاهش وزن ساختمان را فراهم خواهد ساخت.‌

پروژه میلینیوم

موقعیت جغرافیایی برج میلینیوم در شهر تهران :

پروژه میلینیوم در شهر تهران در منطقه شمال شهر احاطه شده توسط بزرگراههای همت در شمال، کردستان در شرق، حکیم (رسالت) در جنوب و چمران در غرب بنا گردیده است.

مبانی سازه :

پروژه میلینیوم

در طراحی سازه برج به جهت ایجاد امکان طراحی در حد بسیار مطلوب و متنوع از سیستم لوله ای یا tube استفاده گردیده و سیستم کلاً مدولار با سلولهای 3m * 3m طراحی گردیده است. این در حالی است که برجهای جنوبی و شمالی متشکل از دو سیستم tube متداخل و برج میانی متشکل از 3 سیستم tube متداخل می‌باشند و تداخل این tube ها باعث شده تا سختی فوق العاده بالایی در این قسمت ها پدید آمده و لذا آسانسور و پله های فرار در این بخش تعبیه و طراحی شده است.

ویژگی سازه ای برج میلینیوم :

فونداسیون برج به صورت گسترده و یکنواخت با عمق 2 متر در سراسر پلان و زیر برج قرار گرفته است

اسکلت فلزی ستونها با مقاطع (H) و چلیپا (Cross) طراحی و فولاد مصرفی در تنه ستونها تماماً از نوع ST-52 می‌باشند.

فولاد مصرفی در پروژه به علت عدم تولید در داخل، از خارج از کشور تهیه گردید.

کارگاه مجهز به تجهیزات ساخت و انتقال بتن ( بچینگ پلانت، میکسر، پمپ بتن و … ) می‌باشد. از این‌رو کلیه بتن مصرفی کارگاه اعم از بتن مگر، فونداسیون، سقف‌ها و … در محل تأمین می‌شود.

کلیه استاندارد های AWS، AISC در ساخت و نصب اسکلت رعایت می‌گردند.

جهت بستن قطعات اسکلت از 1750000 قطعه پیچ و مهره و واشر در سایزهای 16، 18، 20، 22، 24، 27، 30 استفاده شده است.

وزن ساختمان شامل فونداسیون ، اسکلت و بتن سقف‌ها حدود 65000 تن می‌باشد. که از ساختمان‌های بتونی مشابه بسیار سبکتر و بالطبع در برابر زلزله به دلیل سبکی مقاوم‌تر است .

تعداد ستون های پروژه در به تعداد 1704 عدد می‌باشد.

با بهرگیری از وبسایت بانک اطلاعات ساختمانهای درحال ساخت  آجر رو آجر ، علاوه بر دسترسی به اطلاعات این پروژه، به بانک اطلاعات ساختمان سازان تهران و پروژه های ساختمانی، امکان ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق پنل پیامک و یا بازاریابی تلفنی به شماره تلفن سازندگان ساختمان تهران برایتان مهیا شده است.