پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ بروزرسانی شده است.

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند در زندگی کنونی، به دلیل افزایش جمعیت بسیار کاربردی می باشد. امروزه نیاز به جای پارک برای وسایل نقلیه به یک معظل بزرگ در شهرها تبدیل شده است. به همین دلیل نیاز به پارکینگ امری ضروری طلقی می شود. با ساخت تعداد زیادی پارکینگ می توان در بر طرف کردن مشکل پارک اتومبیل ها تاثیر بسزایی داشت.

با پیشرفت تکنولوژی و عملکرد سیستم های مکانیزه، این نوع پارکینگ ها از کمترین فضا بهترین استفاده را می برند. این پارکینگ ها دارای یک سیستم اتوماتیک و مکانیکی می باشند، که به پارکینگ مکانیزه نیز مشهور می باشند.

به منظور بهینه ‌سازی مدیریت پارکینگ و نیز ارائه‌ی دسترسی سریع، آسان و ایمن و همچنین صرفه‌جویی در انرژی و حفاظت از محیط‌زیست، سیستم‌های مدیریت پارکینگ یا پارکینگ های مکانیزه به یكی از مهم‌ترین ابزارها در مدیریت مجتمع ‌ها مبدل شده است.

سیستم پارکینگ های هوشمند به آگاهی کامل و دقیق از شمارِ خودروهای موجود در پارکینگ، افزایش ضریب امنیت خودروها در لحظه‌ی تردد، ورود و خروج، توقف، کاهش میزان نیروی انسانیِ درگیر، افزایش میزان ایمنی و سهولت دریافت هزینه‌ها به‌ صورت خودکار یا دستی کمک می‌کند.

با استفاده از اپلیکشن مدیریت پارکینگ، از تجهیزاتی مانند گیت‌های راه‌بند، حسگرهای اعلامِ حضور خودرو با امکان شناسایی جهت، حسگرهای تشخیص ارتفاع برای جلوگیری از ورود خودروهای با ارتفاع غیرمجاز، دوربین‌های تصویربرداری (برای شناسایی پلاک خودرو و راننده) و… بهره ‌گیری می‌شود.

مدیریت های پارکینگ PMS، به عنوان یک سامانه ‌ی مبتنی بر بهره‌وری انرژی، هم‌زمان روی یک بستر نرم‌افزاری با قابلیت توسعه‌ ی روزانه و یک بستر سخت‌افزاری پیاده‌سازی می‌شود.

مزایای پارکینگ هوشمند مکانیزه

۱.در یک فضای کم تعداد زیادی ماشین را در خود جای می دهد.

۲.کاهش ترافیک های شهری

۳.بالا رفتن سرعت ورود و خروج ماشین ها

۴.صرفه جویی در زمان

۵. امنیت بالای پارکینگ ها

سیستم پارکینگ هوشمند

سیستم مدیریت پارکینگ های مکانیزه و افزایش جای پارک برای ماشین ها، از جمله دلایل اجرای این نوع پارکینگ ها محسوب می گردد. در این سیستم تمام اطلاعات مربوط فضاهای پارکینگ، به صورت لحظه ای از طریق آشکارسازهای اولتراسونیک که در بالای هر جای پارک ماشین نصب شده است جمع آوری می شود. این اطلاعات جمع آوری شده به پردازشگر اصلی ارسال می شوند و پردازشگر، داده های بدست آورده را به نمایشگر مختص آن جای پارک ارسال می کنند. با این سیستم متوجه می شوند چه تعداد ماشین در پارکینگ وجود دارد.

دتکتور در پارکینگ مکانیزه

تمام پارکینگ‌های هوشمند دارای یک سیستم شناساگر می‌باشند که در بالای سر هر جایگاه ماشین نصب شده است که حضور یا عدم حضور ماشین در جایگاه را نشان می‌دهد. به این نشانگرها دتکتور می‌گویند. این دتکتورها انواع مختلفی دارند، و هر کدام ویژگی خاص خود را دارند.

۱.پارکینگ‌های مکانیزه با اردوینو

ماشین با استفاده کارت RFID وارد پارکینگ می شود. در ابتدای ورودی پارکینگ راهبر که با کمک یک آسانسور بالا  می رود، به ماشین اجازه ورود به پارکینگ را می دهد. مبلغی برای اعتبار این کارت ها در نظر گرفته می شود و با هر بار کارت زدن مقداری از اعتبار کارت کم می شود. مبلغ کسر شده و موجودی کارت بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود و از طریق پیامک تمام اطلاعات به دارنده کارت ارسال می‌گردد.

۲.پارکینگ های اینترنت اشیا

در جایگاه‌های پارک یک سيستم پارکينگ‌های اينترنت اشيا تعبیه می شود تا در صورت پر یا خالی بودن اطلاعات مربوط به جایگاه پارک را به سرور انتقال دهد. بدین صورت رانندگان با نصب اپليكيشن اندرويد به این سرورها دسترسی پیدا می‌کنند و نزدیک‌ترین مکان برای پارک کردن ماشین خود را پیدا می‌کنند. در اين سیستم يک سنسور براي تشخيص وجود خودرو استفاده شده که در كف، سقف يا روي ديوار پاركينگ نصب می‌گردد.

۳. سنسور پارکینگ هوشمند

پارکینگ‌های مکانیزه دارای یک سیستم هدایت شونده هوشمند می‌باشند. در تمام جایگاه های پارک خودرو یک سنسور نصب شده است  که این سنسور حضور یا عدم حضور خودرو  را تشخیص می‌دهد.

۴. پارکینگ طبقاتی مکانیزه

مهم ترین مزیت پارکینگ طبقاتی مکانیزه این است که در یک فضای کم تعداد ماشین‌های زیادی را در خود جای می دهد. در این نوع پارکینگ نیازی به وجود رمپ نیست. اگر پارکینگ‌های هوشمند طبقاتی سر موقع سرویس شوند طول عمر بالایی خواهند داشت.

کاربرد

پارکینگ های مکانیزه این امکان را می دهد تا با نشان دادن کم و یا زیاد شدن تعداد ماشین‌ها بر روی صفحه نمایشگر ظرفیت پارکینگ مشخص شود. حتی می توانید بعضی از جایگاه های پارک را برای مشتریان ثابت رزرو نگه داشت. همچنین در زمان صرفه جویی می شود و دیگر نیاز نیست مدت ها به دنبال جای پارک بگردیم.

پارکینگ مکانیزه مجهز به سنسور ها و دوربین مداربسته خاص می باشند. با استفاده از لامپ‌های هوشمند جایگاه خالی برای پارک ماشین وجود دارد.

پست قبلی

معماری منظر چیست؟

پست بعدی

لوله کشی گاز و مراحل اجرا در ساختمان

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30