مجله ساختمانی

مشکل فروش ضعیف شرکت ها

فروش ضعیف شرکت
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ بروزرسانی شده است.

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر در این مقاله قصد دارد به شما کمک کند تا مشکل فروش ضعیف شرکت خود را برطرف نموده و به بهره وری بالایی در کارشناسان فروش خود برسید.

اصولا فروش هر مجموعه و شرکتی، به چند پارامتر مهم بستگی دارد.

پارامتر اول برای بهبود فروش ضعیف شرکت ها

اولین و مهم ترین پارامتر برای بهبود فروش ضعیف شرکت، داشتن محصول یا خدمات متناسب با قیمت می باشد. یعنی اگر شما محصول یا خدمات خودتان را ۱۰۰۰ تومان میفروشید، به اندازه ۱۰۰۰ تومان واقعا ارزش داشته باشد. به این ترتیب هر مجموعه ای به طبع محصولی که ارائه می کند مشتری های سطح محصول خود را جذب خواهد نمود. اگر محصول با کیفیت پایین باشد، مشتری های خودش را خواهد داشت و از طرف دیگر بهترین و با کیفیت ترین محصول هم که باشد در نهایت مشتری خاص خود را خواهد داشت. اما مهم ترین شرط آن است که قیمت مناسبی هم داشته باشد. وقتی شما سطح مشتریان خود را شناسایی کردید و محصول خود را مطابق آنها کیفیت گذاری و قیمت گذاری نمودید پارامتر اول را به خوبی رعایت نموده اید.

(ارزشمندیه ‘کیفیت به نسبت قیمت’ مولفه رقابتی شما در این پارامتر خواهد بود. یعنی برای رقابت با شرکت های دیگر در سطح محصول خودتان، می بایست اندکی کیفیت و خدمات بهتری ارائه کنید و یا قیمت پایین تری دریافت کنید.)

عدم-افزایش-فروش

دومین پارامتر رفع مشکل فروش ضعیف شرکت

دومین پارامتر عدم افزایش فروش بازاریابی محصول می باشد. همیشه عدم افزایش فروش شرکت ها به دلیل محصول غیر ارزشمند نیست. گاهی اوقات بازاریابی ضعیف باعث می شود شما نتوانید محصول با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت را هم بفروشید. برای داشتن فروش قوی شما باید بازاریابی قوی داشته باشید. تیم بازاریابی ای خوب است، که مشتریان را به سمت کسب و کار شما جذب می کند. در دنیای امروز اگر برای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان بالقوه فعالیتی انجام ندهید، با سرعت زیادی به انتهای زنجیره فروش نزدیک خواهید شد. امروزه شرکت ها و مجموعه هایی فروش بیشتری دارند که هر روز در حال معرفی محصول و خدمات خود به مشتریان بالقوه جدید باشند. این معرفی از راه های گوناگونی صورت می گیرد.

بازاریابی تلفنی

یکی از روش های بهبود فروش ضعیف شرکت ها بازاریابی تلفنی می باشد. وقتی شما کارشناس فروش استخدام می کنید، می بایست از تمام توان این نیروی ارزشمند در جهت بازاریابی و فروش استفاده کنید. کارشناس فروش در واقع پل ارتباطی شرکت شما با مشریان خواهد بود. هرچقدر کارشناس فروش فعالتر باشد مشتریان بیشتری را جذب شرکت خواهد نمود.

بازاریابی تلفنی ساده ترین و در دسترس ترین روش بازاریابی خواهد بود. لازمه اینکار داشتن تلفن تماس از سرنخ های بالقوه فروش می باشد. این شماره های تماس از طرق مختلف در دسترس خواهد بود. وب سایت های بسیاری هستند که تلفن مشاغل به صورت دسته بندی شده تحت عنوان بانک شماره همراه به فروش می رسانند. استفاده از بانک شماره همراه بسیار کارآمد خواهد بود. اما مشکل عمده استفاده از این بانک های شماره، درصد خطای بسیار بالای آنها می باشد. تقریبا می توان گفت بانک های شماره تلفن همراه تفکیک شده روی دسته شغلی، بالای ۵۰% خطا دارند و شماره ها اشتباه می باشند. اما در صنعت ساختمان، موضوع کمی متفاوت است.

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف مشاغل صنعت ساختمان مثل تامین کنندگان مصالح ساختمانی را کاملا حرفه ای و دقیق ارائه می دهد. این بانک شامل اطلاعات کامل و دقیق پروژه های ساختمانی فعال در سطح شهر تهران و کرج می باشد. اطلاعات شامل آدرس کامل به همراه کروکی روی نقشه، اطلاعات تماس، تعداد طبقات سازه، طبقات منفی، متراژ، زیر بنا و مرحله دقیق پروژه به همراه تصویر پروژه از تمام مراحل ساخت می باشد.

با استفاده از این بانک اطلاعاتی تمام نیاز های شما برای داشتن سرنخ های فروش برطرف خواهد شد. دیگر می توانید تمرکز خود را روی مهارت های مکالمه، متقاعد سازی، پیگیری و خاتمه فروش بگذارید. در نتیجه مشکل فروش ضعیف شرکت خود را حل کنید.

سومین پارامتر رفع عدم افزایش فروش شرکت ها

سومین پارامتر برای رفع مشکل فروش ضعیف شرکت ها، تقویت مهارت های کارشناسان فروش شما خواهد بود. مهارت هایی نظیر روابط عمومی، تکنیک های متقاعد سازی، پیگیری های مستمر و اصولی، یادگیری تکنیک های خاتمه فروش و در نهایت رسیدن به افزایش فروش.

طبیعتا اجرایی کردن نکات بالا نیاز به برنامه ریزی، زمانبندی و صرف هزینه مالی و زمانی و انتخاب های درست خواهد بود.

پست قبلی

معرفی پروژه های ساختمانی کرج

پست بعدی

کاشی حرارتی

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک