سنگ دهبید

سنگ دهبید
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ بروزرسانی شده است.

سنگ دهبید

دهبید شهری در شمال استان فارس در نزدیکی شهر شیراز قرار دارد و همچنین این نوع سنگ جزو معروف ترین سنگ های ساختمانی ایران به حساب می یاید.
سنگ دهبید محصول معادن سنگ دهبید بوده و به بازارهای داخلی ارسال  و به خارجی صادر می گردد.از محاسن  ظاهری سنگ به رنگ های کرم و ساب پذیری و شفافیت بالای این محصول است. این سنگ یکی از مقاوم ترین سنگ های ساختمانی دنیا به حساب میاید و رنگ بسیار زیبای ان قابل مقایسه با هیچ سنگی نیست.

معادن دهبید شامل سه معدن هستند. هر کدام از این رنگها نیز خود دارای طرحهای مختلفی هستند.

مزایای سنگ دهبید :

۱-رنگ منحصر به فرد

۲-مقاومت سایشی زیاد

۳-استحکام زیاد (این سنگ از مقاومتی بیش از ۵ برابر سنگ معادن دهبید برخوردار است)

۴-شفافیت بی‌همتا

۵-قابلیت ساب پذیری بالا به دلیل تراکم مولکولی بالا (قابلیت ساب تا میلی‌متر آخر)

۶-جذب آب پایین به دلیل فشردگی و چگالی بیشتر

۷-این سنگ از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است.این سنگ می تواند روح تازه های به فضاهای شیک و مدرن امروزی ببخشد. سنگ پله و کف سازی سالن های مجلل نیز از دیگر کاربردهای مرمریت دهبید کرم و مشکی است. سنگ مرمریت کرم می تواند نور و روشنایی بیشتر برای محیط داشته باشد و سنگ مرمریت مشکی نیز برای سلیقه های تیره پسند مناسب است.

خرید سنگ بیشتر برای ساختمان های لوکس و گران قیمت انجام می شود زیرا استفاده از این سنگ در پروژه های ارزان قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست.سنگ طبیعی یکی از پرمصرف ترین سنگ ها برای سنگ ساختمان و کفسازی قابل استفاده می باشد.

سنگ مرمریت کرم دارای زمینه ای شفاف و روشن است. رگه های یخی بسیار زیبایی در آن دیده می شود.سنگ دهبید تیره نیز همان شفافیت و زیبایی را دارد تنها با این تفاوت که رنگ زمینه آن تیره است.
ساب پذیری بالا از مهم ترین ویژگی سنگ مرمریت دهبید کرم است و این سنگ پس نیاز به فرآوری با استفاده از یو وی دارد که پس از فرآوری کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت.

پالیشر این سنگ اگر از بهترین نوع باشد شفافیت سنگ را حفظ خواهد کرد. همچنین استفاده از اپوکسی و توری هنگام فرآوری افزایش کیفیت این سنگ زیرا را به دنبال خواهد داشت.

به منظور کاهش قیمت این نوع سنگ نباید پروسه فرآوری آن را با کیفیت پایین انجام داد. زیرا روی شفافیت و زیبایی نهایی آن اثرگذار خواهد بود. مشتریان بیشتر به دلیل شفافیت و زیبایی به دنبال خریداری آن هستند.

سنگ مرمریت دهبید در پنج رنگ:

۱- کرم روشن و شفاف

۲-کرم مایل به تیره

۳-کرم تیره

۴- تیره مایل به کرم

۵-  تیره

مقاومت سایشی زیاد این سنگ و شفافیت بالا را می توان از مهم ترین ویژگی های این نوع سنگ محسوب می شود. به دلیل تراکم مولکولی بالا این سنگ از ساب پذیری بسیار خوبی برخوردار است استحکام زیاد و جذب آب پایین از دیگر ویژگی های بارز این سنگ است .
زیرا چگالی و فشردگی این سنگ بالا می باشد .میزان رگه های موجود در این سنگ و رنگ زمینه آن می تواند بر اساس خواست مشتری تغییر کند .

کاربرد سنگ دهبید :

این سنگ ساختمانی در مکان های مختلفی در نمای داخلی قابل استفاده می باشد.سنگ ها در کفسازی ساختمان یکی از مهم ترین کاربردهای این سنگ مرمریت است.

لابی هتل ها

کف ساختمان ها

واحد های شیک تجاری

اداری

مسکونی نیز می تواند با این سنگ زیبا فرش شود.

پست قبلی

بلوک شیشه ای

پست بعدی

نمای کامپوزیت

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30