جک درب

جک درب
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ بروزرسانی شده است.

جک درب :

جک درب که با نام‌های جک برقی، جک پارکینگی ، درب اتوماتیک پارکینگ و جک ریموت کنترلی پارکینگ شناخته می‌ شود، یکی از کالاهایی است که در حدود ۱۵ تا ۲۰ سال که وارد بازار شده است. امروزه بیشتر درب‌ های پارکینگ‌ های  منازل و اماکن عمومی،خصوصی دارای سیستم‌ های اتوماتیک می باشند. یکی از انواع متنوع درب‌های اتوماتیک، جک درب پارکینگ می باشد.

بطور کلی جک پارکینگ وسیله ایست که باز و بسته شدن درب ورودی حیاط یا درب پارکینگ منزل یا درب ورودی محل کار را بطور اتوماتیک و فقط با فشردن یک کلید بر روی ریموت انجام داده و راحتی و امنیت را به وجود می‌آورد.جک برقی یکی از موضوع های مهم درب های پارکینگ و اتوماتیک می باشد.

یکی از مهم ترین عناصر این درب ها، جک برقی آن می باشد. از آن سمت که این درب ها بسیار طرفدار پیدا کرده است. انواع مختلف جک درب پارکینگ از نوع درب ورودی قرار داده شده برای ساختمان تاثیر می گیرد و مدلهای مختلف آن به عواملی مانند وزن درب ،عرض درب و تعداد تردد در روز بستگی دارد.جک درب پارکینگ بسته به شیوه باز و بسته شدن درب ورودی که اعم از لولایی و ریل بلبرینگ می باشد، شامل دو نوع اصلی بازویی و ریلی می باشند.

.

مزایا استفاده از جک درب:

۱.جک برقی قدرت زیادی دارد و با دوام است برای درب هایی که بیشترین رفت و آمد را دارند قابل استفاده می باشد

۲.این قفل ها انواع مختلفی دارند که کارکرده درهر کدام بر اساس مکانیسم های آنها متفاوت می باشد. بهتر است اگر قفلی را انتخاب می کنید قفلی باشد که دارای بهترین کارکرد باشد معمولا قفل های سیلندری قدرت بیشتری دارند و دوام آنها نسبت به نمونه سنتی درب های برقی بیشتر است.

معایب استفاده از جک :

۱. قفل های برقی هوشمند با استقاده از کارت باز می شوند؛ اگر این کارت را گم کنید قفل به سادگی باز نمی شود.

۲.خرید این کارت ها گران می باشد و معمولا کارت های این قفل ها بسیار گران قیمت می باشند .ی

۳. مهم ترین معایبی که در این قفل ها وجود دارد این است که برای هر دربی نمی توانید ازآنها استفاده کنید و تنها در درب های خاصی استفاده می شوند، به خصوص بر روی درب های چوبی به هیچ وجه وصل نمی شوند.

۴.برای نصب این قفل ها به درب های ضخیم لازم است و معمولا چارچوب های آلمینیومی نمی توانند برای این قفل ها مناسب باشند.

۵.برای درب های توخالی مناسب نیستند، زیرا معمولا درب های که توخالی هستند با گچ پر شده و در زمان نصب باید داخل در را خالی کنید.

اجزای تشکیل دهنده جک درب:

جک بازویی : جک بازویی ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد.

ریموت کنترل : ریموت کنترل وسیله ارتباط کاربر با مرکز فرمان می‌باشد که غالبا ۲ ریموت کنترل وجود دارد.

چشمی : چشمی به دلیل داشتن سیستم مادون قرمز اگر خودرو، عابری یا مانعی در مقابل چشمی حس کند، مانع از باز و بسته شدن درب می شود

مرکز فرمان : همانطور که از اسم آن مشخص می باشد وظیفه فرمان برای باز و بسته شدن درب و توقف جک‌ها را دارد و در آخر رابط بین ریموت کنترل و جک پارکینگ می‌ باشد.

فلاشر : فلاشر در اصل با آلارم هشدار دهنده مختلف مانند چشمک زدن، پیام مرکز فرمان را نشان می‌ دهد.

انواع جک مناسب برای درب : 

۱. درب بازویی :

این نوع مدل از درب که طرفدار بیشتری دارد، میتواند بسته به فضای ساختمان دو لنگه یا تک لنگه باشد.استفاده از درب بازویی برای درب حیاط، پارکینگ و یا ویلا به دلیل استفاده از ریموت کنترل هنگام باز و بسته شدن ، باعث راحتی افراد می شود.

۲. درب ریلی :

این مدل از درب ورودی معمولا برای پارکینگ هایی استفاده می شود که فضایی برای باز و بسته شدن درب لولایی ندارند یا فضایی بیشتر از اندازه عرض درب بر وی دیوار کناری دارند که درب بتواند بصورت کشویی جابجا شده و هنگام باز شدن به طور موازی با دیوار حرکت کند.برای اطلاع از مدل جک پارکینگ بازویی مناسب درب باید وزن هر لنگه، عرض هر لنگه و تعداد تردد در شبانه روز را بدانیم.

موتور جک درب پارکینگ به دو نوع  هیدرولیک و الکترومکانیکال تقسیم می شود. در نوع هیدرولیک که برای درب های با وزن و عرض زیاد استفاده می شود. موتور بوسیله فشار روغن بازو را با قدرت بالاتری نسبت به موتور الکتریکی تنها به حرکت می اندازد.

معمولا باز و بسته شدن این مدل درب کم صدا می باشد. از جمله معایبی که می توان گفت فضایی به اندازه خود درب در سمت چپ یا راست درب لازم می باشد.

انتخاب جک پارکینگ با توجه به وزن درب:

یکی از عواملی که در انتخاب جک درب پارکینگ بسیار تاثیر گذار می باشد وزن درب است. باید جکی انتخاب شود که گشتاور تولیدی مناسب جهت جابجا کردن وزن درب مورد نظر را داشته باشد. با استفاده از فرمول پایین می‌توانید حداقل گشتاور مورد نیاز را بدست آورید.

بسیاری از فروشندگان آشنایی زیادی با این کالا ندارند به اشتباه عدد مربوط به کورس حرکتی را بعنوان وزن قابل جابجایی اعلام می‌کنند. اگر درب تک لنگه برای ساختمان نصب شده است، طول و وزن همان یک لنگه را در فرمول‌های بالای قرار می‌دهید و جک درب تک لنگه پارکینگ را انتخاب کنید.

انتخاب جک پارکینگی با توجه به میزان تردد:

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در انتخاب جک پارکینگی میزان تردد و حداکثر تعداد باز و بسته شدن درب در شبانه روز می باشد. معمولاً شرکت‌های وارد کننده حداکثر تعداد مجاز برای باز و بسته شدن درب در ساعت را اعلام می‌کنند و یا یک عدد تحت عنوان چرخه کاری اعلام می‌کنند که با توجه به آن می‌توانید حداکثر تعداد باز بسته شدن درب در ساعت را بدست آورید.به طور متوسط یک جک پارکینگ حدود ۱ دقیقه زمان نیاز دارد تا باز شود، خودرو عبور کند و مجدد بسته شود.

انتخاب جک پارکینگ با توجه به طول درب:

کورس حرکتی یکی از ویژگی‌های اساسی جک پارکینگ است. کورس حرکتی عبارتند از از مقدار حرکت میله به سمت داخل و بیرون و یک عدد بر حسب میلیمتر است. مثلاً کورس حرکتی جک ویتو کالیپسو ۴۰۰ به میزان ۴۰۰ میلیمتر است. یعنی شفت جک پارکینگی ویتو کالیپسو حداکثر به میزان ۴۰۰ میلیمتر (۴۰ سانتیمتر) داخل و خارج می‌شود.

حال باید تشخیص داده شود که چه جک‌هایی کورس حرکتی مناسب با درب پارکینگ شما را دارند. با استفاده از فرمول زیر می‌توانید کورس حرکتی مناسب جک پارکینگ را محاسبه کنید. البته برای درب‌های نامتقارن باید طول لنگه بزرگتر درب در فرمول قرار گیرد.

پست قبلی

آیفون

پست بعدی

شیشه طرح دار

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30