جارومرکزی و کاربردهای آن

این مقاله در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ بروزرسانی شده است.

جارو مرکزی

جارو مرکزی دارای سیستم لوله کشی در کل منزل می باشد و راحتی و آرامش را برای ساکنین به همراه دارد. کارکردن با جاروی مرکزی راحت بوده و بدون جابجا کردن دستگاه، فقط با استفاده از خرطومی فنری (استرچ) می توان تمام خانه را نظافت نمود. برای استفاده از جارو مرکزی می توان به راحتی لوله خرطومی را به پریز آن وصل کرد. با این فناوری می توان بدون هیچگونه سر و صدا از نظافت منزل لذت برد. جارو مرکزی نوعی از مکنده یا جاروبرقی می باشد که بصورت یک تجهیز دائم و ثابت در محیط های مسکونی، تجاری و صنعتی نصب می‌گردد. سیستم های مکنده یا جاروی مرکزی به منظور حذف و انتقال آلودگی و پسماندها از طریق لوله های ثابت به یک مخزن جمع آوری واقع در مکان بهینه، طراحی شده اند. به عبارت ساده تر یک جاروی مرکزی شبکه ای از لوله ها، اتصالات و زانویی ها با طراحی خاص است که همگی به یک واحد مکش مرکزی و مخزن متصل شده اند. بدین ترتیب قدرت مکش در سرتاسر ساختمان یا تاسیسات توزیع می گردد.

مزایا

۱-دارای عملکرد فوق العاده ای است که هوای درون خانه را بهبود می بخشد. ۲-کاملا بی صدا بوده و بنابراین می توان به محیط اطراف توجه داشت. ۳-دسته ی سبکی دارد که دستگیری و حمل آسانی دارد. ۴-جاروبرقی مرکزی قدرت مکش بسیار بالایی برای جمع آوری انواع ذرات دارد. ۵-جارو مرکزی قابلیت مبارزه با آسم، اگزما و انواع آلرژی را دارد. ۶-سبب صرفه جویی در زمان می شود. ۷-با داشتن خرطومی ۹ متری مشکلی برای نظافت گوشه و کنارها وجود ندارد. ۸-به وسیله آن می توان پله ها را نیز به راحتی تمیز نمود. ۹-نیاز به تخیله مخزن جارو ندارد.در یک ساختمان مسکونی، تجاری و اداری؛ واحد مکش دستگاه به شکل یک تجهیز دائمی همراه با مخزن جمع آوری زباله معمولا در فضایی همانند زیرزمین، گاراژ یا انبار نصب می گردد. دهانه های مکش در دیوارها در سرتاسر ساختمان قرار می گیرند. این دهانه ها به خرطومی ها و سایر تجهیزات مکش جمع کننده گرد و خاک، ذرات آلودگی و زباله ها از فضای داخلی؛ متصل می شوند. لوله ها و داکت های رابط بین دهانه مکش و واحد مکش و مخزن به منظور حفظ زیبایی و نظم محیط قابل مشاهده نیستند. آنها در بخش های داخلی دیوارها نصب می گردند. در محیط های صنعتی همانند کارخانه ها به دلیل اهمیت بیشتر کاربردپذیری دستگاه و سودمندی آن، تأکیدی بر نصب واحد مکنده، مخزن و انشعابات دستگاه در فضایی پرت و دور از چشم وجود ندارد.

انواع دسته کنترلی در جارو مرکزی

استفاده از جارو برقی مرکزی یعنی روشن و خاموش کردن آن، تنظیم قدرت مکش، دیدن وضعیت کیسه ی آن و غیره، توسط دسته کنترلی انجام می شود. انواع مختلفی از این دسته ها وجود دارد که همه شان دارای بهترین ارگونومی و طراحی هستند. انواع دسته کنترلی: دسته کنترل استاندارد که با وارد کردن لوله جارو به محل تعبیه شده در دیوار بصورت خودکار روشن و خاموش می شود. دسته کنترلی بی سیم که دارای صفحه LED می باشد و با خاموش و روشن شدن آن، آلارمی در خصوص خطای احتمالی می دهد. برای مثال زمان تمیز کردن فیلتر، مسدودی جریان هوا، نیاز به تعمیر و استفاده ی بیش از حد. دسته کنترل Deluxe، این نوع دارای صفحه نمایشی می باشد که مستقیما زمان تمیز کردن فیلتر، حرارات بیش از حد و زمان خالی شدن ظرف خاکروبه را نمایش می دهد.

کاربرد جارو مرکزی :

جاروی مرکزی در اماکنی از جمله موارد زیر به کار می رود. اماکن مسکونی کوچک و بزرگ، برج ها، هتل ها، محل های عمومی کارخانه ها، کارواش ها، نمایشگاه ها، سینماها، بیمارستان ها، پایانه ها، آزمایشگاه ها، درمانگاه ها، دندانپزشکی و دیگر محل ها.
پست قبلی

شوتینگ زباله

پست بعدی

انتخاب رنگ درب ورودی

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30