شیرآلات بهداشتی در صنعت ساختمان

شیرآلات توالت

شیرآلات روشویی و توالت فرنگی:

شیرآلات بهداشتی از جنسهای متفاوتی تولید میشوند که دارای دو بخش عمده یعنی پوسته داخلی (پایه اصلی شیر) و پوشش خارجی هستند. در بخش داخلی تولیدکنندگان معمولا از آلیاژ برنج یا سرب خشک استفاده می‌کنند. چون سرب در صورتی که آبکاری شیر بخوبی انجام نشود در مقابل آب به مرور زمان حل می‌شود و آلودگی‌های خطرناکی برای افراد ایجاد می‌کند.

در بخش خارجی یا همان پوشش خارجی شیرآلات نیز که توجه اکثر ما را به خود جلب می‌کند، معمولا کارخانه‌ها از فلزاتی همچون برنج، برنز، مس یا استیل استفاده می‌کنند که معمول‌ترین نوع آبکاری استیل است و دیگر فلزات برای سفارش‌های خاص و منحصربه‌فرد استفاده می‌شوند. اما بهترین نوع آبکاری در بازار به PVD معروف است.

انواع شیر آلات :

۱.شیرهای توپی تک اهرمی:

شیرهای آب توپی بیشتر در آشپزخانه کاربرد دارند. این نوع شیرهای آب اولین نوع شیرهای بدون واشر هستند که با یک اهرم کار می‌کنند یک توپ پلاستیکی یا فلزی که داخل بدنه شیر قرار گرفته را کنترل می‌کند. با همین اهرم تکی شدت و دمای آب تنظیم می‌شود.

۲.شیر های دیسکی تک اهرمی:

شیرهای دیسکی سرامیکی از جمله مدرن‌ترین شیرآلات هستند. این نوع شیرها نیز تک اهرمی هستند و اهرم آن‌ها به روی. شیر آب دیسکی، آب سرد و گرم را داخل یک مخزن که به آن کارتریج تعادل فشار گفته می‌شود ترکیب می‌کند. این نوع شیرآلات از کیفیت بالایی برخوردار هستند و نسبت به سایر شیرآلات کمتر احتیاج به تعمیر خواهند داشت.

۳.شیرآلات کارتریجی دو اهرمی:

شیرهای فشاری با واشر کار می‌کنند. شیرهای فشاری نسبت به شیرهای کارتریج اهرم‌های سفت‌تری دارند چرا که اهرم‌ها برای بستن آب نیازدارند که به روی واشرها فشار وارد کنند. اما شیرهای کارتریجی اینچنین نیستند، حتی اگر اهرم را ½ نیز بچرخانید آب باز و بسته خواهد شد و نیازی به هیچ فشاری برای بستن یا بازکردن شیر آب نیست.

۴.شیر مسی:

شیرآلات مسی نیز اغلب رنگ تیره ای دارند اما در عین حال بسیار شیک و جذاب هستند و بیشتر مناسب سینک‌های کلاسیک هستند. برای اینکه این نوع شیرآلات همیشه زیبا و چشمگیر باقی بمانند باید مرتب تمیز شوند. این نوع شیرآلات مناسب آشپزخانه‌هایی است که خیلی نور زیادی ندارند.

بهترین نوع شیرهای مصرفی :

شیرآلات با روکش روی:باقیمت مناسب و ارزان.

شیرالات با روکش برنج: سنگین وبادوام احتمال خوردگی کم فلزدر برخورد با اب سخت.

شیرالات با روکش استیل:مقاومت در برخوردگی(اگر ضد زنگ باشد) قیمت مناسب.

پست قبلی

بهترین درب ضد سرقت

پست بعدی

طراحی و دکوراسیون داخلی مدرن در ساختمان

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک