آکواریوم در طراحی و دکوراسیون داخلی

آکواریوم

آکواریوم در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل:

 آکواریوم در منزل به منظور دل‌انگیز کردن فضا کمک می‌کند. این روزها بسیار بیشتر از گذشته به این دکوری خاص و منحصربه‌ فرد توجه می‌شود.. شما به‌ راحتی می‌توانید در هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز دولتی و خصوصی یک دکوراسیون خاص را مشاهده کنید. این امر نشان از مهم بودن این پارامتر در دکوراسیون داخلی منزل شما دارد.

مزایای استفاده از آکواریوم:

درکاهش سطح استرس و اضطراب موثر است به بیمارانی که دچار مشکلاتی همچون استرس زیاد، ضربان نامنظم قلب، فشار خون بالا و بی خوابی هستند کمک شایانی کند.وجود آن تاثیر بسیار مثبتی بر روی کودکان داشته و در کاهش بیش فعالی در آنها موثر است.

از دیگر مزایای آن می توان ازکاهش درد نام برده تاثیر تماشای یک آکواریوم دریایی در کاهش درد به مراتب از برخی داروهای شیمیایی رایج بیشتر است.افزایش میزان اشتها و کاهش ناهنجاری های رفتاری مثل پرخاشگری در بیماران روانی و افراد مسن با مشکل فراموشی موثر است و سطح داروی مصرفی لازم برای آنها را کاهش می دهد.

فواید درمانی استفاده از آکواریوم:

۱.تماشای ماهیان استرس را کاهش می‌دهد و بدنبال آن می‌تواند باعث کاهش فشارخون نیز شود.

۲.ثابت شده است که تماشای فیلم حرکت ماهی‌ها در آکواریوم یا طبیعت می‌تواند تاثیرات مفیدی بر روان و جسم انسان داشته باشد.

۳.امروزه مطب پزشکان یا دندانپزشکان و یا اتاق‌های انتظار یکی از مطلوب‌ترین فضاها برای نگهداری مناسب می‌باشد.

۴.برای بیماری‌هایی مانند آلزایمر نیز بسیار تاثیرگذار بوده است. پس از نصب آن در فضای نشیمن محل نگهداری این سالمندان، آن‌ها اشتهای بیشتری به غذا نشان داده‌اند و حتی نیاز کمتری به دارو داشته و رفتارهای تهاجمی کمتری از خود نشان داده‌اند.

انواع آکواریوم :

به طور کل از نظر نوع آب به دو نوع  آب شور و آکواریوم های آب شیرین تقسیم بندی می شوند.اصولاً تنوع ماهی ها و حیوانات آب شور به مراتب بیشتر از آب شیرین هست.لذا  غالباً زیبایی آکواریوم های آب شور به مراتب بیشتر از آب شیرین می باشد.امّا باید توجه نمود که آب شور دارای معایبی نیز می باشند که عبارت اند از:

۱.هزینه های نگهداری آب شور به مراتب بیشتر از آب شیرین می باشد.

۲.معمولاً برای نگهداری از حیوانات آب شور ،افراد باید تجربه کافی داشته باشند. باید همواره توجه کنید که قبل از استفاده در دکوراسیون داخلی باید درباره ماهی ها و سایر موجودات آبزی که قصد نگه داری از آنها را دارید اطلاعات کافی را از راه های گوناگون کسب نمایید.

اندازه و شکل آکواریوم :

امروزه آکواریوم ها در اندازه ها و اشکال گوناگون موجود می باشند.به همین دلیل لازم است شما  قبل از خرید محل مناسب قرار دادن آن را در نظر بگیرید.به یاد داشته باشید شما می توانید در تمام بخش های خانه استفاده کنید به عنوان مثال:

۱.لابی ساختمان ها

۲.اتاق نشیمن

۳.آشپزخانه

۴.اتاق خواب و سایر بخش های ساختمان

وزن آکواریوم :

به طور تقریبی آکواریومی با حجم آبی ۶۰ لیتر، وزنی معادل ۴۵ کیلوگرم خواهد داشت. این مخزن باید در جای مناسب و روی پایه مستحکمی قرار بگیرد.باید در مکانی قرار دهید که نورمستقیم خورشید به آن نتابد. به این موارد سختی‌های جابه‌جایی آن در صورت نیاز، دسترسی‌پذیری برای تعویض آب، نظافت آن و فاصله مناسب از سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی یا مناطقی که ممکن است بر روی شرایط آب اثر بگذارند، مانند آشپزخانه، را نیز اضافه کنید.

انواع آکواریوم خانگی :

۱.مبلی:

اگر بچه­ های بازیگوش و کم سن و سال ندارید، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تبدیل شدن به یک محیط دلپذیر، میز جلوی مبلمانتان است. شما می­توانید ابعاد مورد نظرتان را به مبل‌ساز بدهید تا متناسب با فضای برایتان آکواریوم تزئینی بی‌نظیری بسازد. از میز جلوی مبل می‌توانید به عنوان یک فضای جمع و جور و چشم‌نواز استفاده کنید، هر چند که نیاز به مراقبت زیاد و نگهداری مخصوصی دارد.

۲.دیواری:

دیوارهای جدا کننده یا پارتیشن‌ها قسمتی از منزل است که تقریبا در هر خانه‌ای یکی از آن‌ها ممکن است وجود داشته باشند. این جداره‌های نیمه باز می‌توانند به سادگی جای خود را به یک مخزن آکواریوم دوست داشتنی بدهند. کافی است آن را به یک متخصص بسپارید و بخواهید درون دیوار جدا کننده منزل شما، دریچه‌ای به دنیای موجودات آبزی بسازد.

۳. داخل آشپزخانه:

کانتر آشپزخانه شما یکی دیگر از آن محل ­هایی است که می‌تواند به خوبی جای خود را به آکواریوم بدهد. اگر با کمبود کابینت مواجه نیستید، می‌توانید هر مقدار از حجم کانتر خود را تبدیل به یک آکواریوم دیدنی کنید. اگر هم با این کمبود مواجه هستید نگران نباشید. حتی اگر یک مخزن مستطیلی کوچک بر روی کانتر شما را راضی نمی‌کند، یک بخش کوچک درون کانتر هم برای شما کارساز خواهد بود.

۴.کتابخانه‌ای:

یکی از عناصر خانه که با همه چیز به خوبی ترکیب می­شود کتابخانه است. کاربرد جدید برای کتابخانه‌ که همان ترکیب کتابخانه با آکواریوم خانگی می باشد. به راحتی می‌توانید بخشی از کتابخانه را به آکواریوم اختصاص دهید. برای داشتن آکواریوم کتابخانه­ ای نیازی نیست فضای زیادی از کتابخانه یا حتی خانه را اشغال کنید، تبدیل یک بخش کوچک از طبقات کتابخانه به آکواریوم هم اثر خود را بر فضای خانه‌ی شما خواهد گذاشت.

۵.گلدانی:

یک ترکیب هوشمندانه و زیبا از دو عنصر طبیعت، یعنی آب و خاک، باعث طراحی آکواریوم شاخص و متفاوتی شده است که می‌تواند به خوبی در خانه شما چشم‌نوازی کند. این آکواریوم که در قسمت مرکزی خود یک گلدان را شامل می‌شود، هم نشینی گیاه و موجودات آبزی را به طور فوق العاده‌ای به تصویر کشیده است. محیط پیرامونی این گلدان حاوی قسمتی برای نگهداری ماهی تزئینی است و ترکیب زیبایی از دو عنصر مذکور ایجاد می‌کند. با داشتن این آکواریوم کوچک می‌توانید به صورت همزمان از گیاه و ماهی‌های خود نگهداری کنید و به تماشای آن‌ها بنشینید.

پست قبلی

دال بتنی و انواع آن

پست بعدی

چهارچوب درب و انواع آن

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30