پرش لینک ها

سئو (SEO) چیست؟

SEO مخفف کلمه  Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو میباشد. راهکار هایی در راستای افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت با استفاده از نمایش وب سایت شما در نتایج طبیعی موتور جستجو انجام می شود.

SEO به مجموعه اقداماتی که بمنظور دستیابی به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو انجام می شود. برخی از این اقدامات بر روی ‌سایت و برخی دیگر نیز بیرون از سایت انجام می‌شوند. درنهایت موجب رسیدن به رتبه‌های برتر در کلمات کلیدی هدف و افزایش بازدیدکننده از موتورهای جستجو شود.

سئو و بهینه سازی یک سایت فرآیندی زمانبر و مستمر است. تکنیک ها و روش های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام میتوانند تاثیر مثبتی در این فرآیند داشته باشند.

مزایای SEO وبسایت :

1- سئو یک فرآیند اقتصادی و مقرون ‌به ‌صرفه می باشد.

2-سئو موجب افزایش ترافیک در وبسایت و افزایش بازدید از وبسایت را به ارمغان می آورد.

3-سئو آمار بازدید وب سایت شما را افزایش می دهد.

4-سئو موجب افزایش اعتبار برندتان می شود.

5-سئو نسبت به تبلیغات سنتی، بازگشت سرمایه بیشتری دارد.

6- رقبای شما برای رشد از سئو استفاده می کنند.

7- سئو تاثیر بالایی در افزایش فروش شما خواهد داشت.

8-سئو موجب ارتقای کلاس کسب و کار شما می شود. سئو موجب ارسال روزانه هزاران کاربر به سایت شما می گردد.

9-سئو موجب برجسته شدن شما در بین 250 میلیون وبسایت حال حاضر اینترنت می شود با استفاده از سئو می توانید نام برند خود را در بین این همه وبسایت برجسته تر کنید .

10–سئو ابزاریست که به سایت شما کمک می کند تا در صدر نتایج جستجو قرار گرفته و از مزایای این حالت بهره ببرید.

11- سئو موجب افزایش اطلاعات و داده های شما می گردد

12-نتایج کسب شده از سئو قابل نگهداری و تلاش در صدد حفظ رتبه میباشد.

13-احتمال کاربران ورودی از طریق سئو تبدیل به مشتری بالقوه بسیار بالاست.

SEO در 2 مرحله، SEO داخلی و SEO خارجی امکان پذیر بوده و همچنین مکمل یکدیگر می باشند که عبارتند از :

الف-SEO داخلی (On-page SEO) :

استانداردهای از سوی گوگل برای تمامی وب‌ سایت‌ ها مشخص شده است و ‌سایت‌ها  برای انجام عملیات سئو ملزم به رعایت این استانداردها هستند. در سئوی داخلی سعی می‌کنیم وب‌ سایتمان را بر اساس استانداردهای تعریف‌شده از سوی گوگل، بهینه‌سازی کنیم. منظور از کلمۀ سئوی داخلی این است که در این بخش تمامی تغییرات بهینه‌سازی در داخل وب‌سایت انجام می‌شوند.سئو داخلی نیازمند اقدامات ذیل میاشد که عبارتند از :

۱ -سئو تکنیکال :

استانداردسازی وبسایت ها براساس کدنویسی سایت صورت می گیرد. از جمله، رعایت اصول سئو در طراحی وب، نشانه گذاری براساس اصول استاندارد، بهینه سازی حجم سایت، طراحی مجزا نسخه موبایلی (ریسپانسیو) و…. را سئو تکنیکال می نامیم. برای آغاز فعالیت های مرتبط با بازاریابی محتوا قبل از هرگونه اقدامی به یک بستر قدرتمند و وبسایت استاندارد نیاز خواهیم داشت.

۲-تولید محتوا و بازاریابی :

فعالیت هایی شامل شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند با تعداد کلیک بالا، آنالیز سایت رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند و استاندارد، برچسب گذاری و دسته بندی، لینک سازی داخلی و … را میتوان بخشی از فرآیند بازاریابی محتوا دانست. موفقیت در سئو بدون محتوا تقریبا غیرممکن است.

ب-سئوی خارجی (Off-page SEO) :

سئوی خارجی، مجموعه اقداماتی است که در خارج از وب‌سایت انجام می‌دهیم.تا وب‌سایتمان را در کلمات کلیدی با تعداد کلیک بالا به رتبه‌های برتر برسانیم. برای کار بر روی سئوی خارجی نیازی به دسترسی به پنل مدیریتی وب‌سایت و کنترل پنل هاست وجود ندارد؛ تمامی اقدامات در بیرون از وب‌سایت انجام خواهد شد.  یکی دیگر از عوامل مهم در بالا بردن امتیاز سایت و کسب رتبه خوب سئو خارجی می باشد.

1-لینک سازی هدفمند :

رعایت استانداردهای سئو تکنیکال و تولید محتوای ارزشمند میتواند شما را به صفحه اول نتایج گوگل برساند. برای کسب رتبه 1 و رقابت با سایت های قدیمی تر شما نیازمند لینک سازی خارجی برای سایت خود هستید. فعالیت در شبکه های اجتماعی، فروم های تخصصی، کامنت مارکتینگ، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی و … به سایت شما رتبه بهتری میدهد.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .