ویلای پیش ساخته و انواع آن

ویلای پیش ساخته
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ بروزرسانی شده است.

ویلای پیش ساخته چیست:

ویلا پیش ساخته یک سازه است که قابلیت اسکان دارد، تفاوت اصلی ویلای پیش ساخته با یک ویلای معمولی در این است که این سازه قابلیت حرکت و انتقال دارد و به همین دلیل آن را در خارج از مکانی که قرار است در آن نصب شود می‌سازند و پس از ساخت در مکان مورد نظر نصبش می‌کنند.

در طراحی ویلا  از پیش طراحی شده ،  باید توجه کرد که در چه شرایط آب و هوایی قرار است  این نوع ویلاها استفاده و ساخته  شود. مواد اولیه در ساخت و معماری ویلا باید از بهترین مواد استاندارد باشد تا مقاومت بیشتری را در برابر هر گونه عوامل انسانی و طبیعی  داشته باشد. ویلای پیش‌ساخته را در دو یا چندین  طبقه با بهترین طراحی فضای سبز ویلا  می توان ساخت.

انواع ویلا های آماده :

۱.ویلای دوبلکس :

بسیاری از افراد هنگام خرید ویلا در شمال ظاهر ویلای برایشان دارای اهمیت زیادی است. از طرفی بیشتر افراد علاقه زیادی به ویلاهای دوبلکس دارند. استفاده از ویلاهای پیش ساخته این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا سازه مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

۲.کانکس :

اگر دارای یک خانه هستید و تنها به فکر جایی برای گذران تعطیلات خود هستید، می توانید از این نوع سازه برای ویلاهای استفاده نمایید. این نوع ویلای آماده بسیار از نظر میزان مصرف انرژی مقرون به صرفه است و سبک وزن بوده و قابلیت حمل خواهد داشت. سایز این نوع سازه پیش ساخته از ۶۰ الی ۱۵۰ متر مربع است

۳.خانه های کوچک :

زمانی که مسئله فضای در دسترس برای ساخت ویلا آماده  و همچننی بودجه در دسترس زیاد نباشد شما می توانید از این نوع سازه که دارای مساحت کمتر از ۲۰ متر مربع است، استفاده کنید. نگران نباشید در این نوع سازه تمام موارد ایمنی و عایق و … رعایت شده است.

۴.خانه های متوسط :

همان طور که از نام این خانه مشخص است برای افرادی که تنها زندگی می کنند استفاده از این نوع ویلای پیش ساخته مناسب است. معمولا یک طبق و یا ۱٫۵ طبقه هستند و مساحت آن ها بین ۲۰ الی ۸۰ متر مربع هستند. نگران کوچک بودن این فضا نباشید چرا که از کوچکترین قسمت های آن به بهترین شکل استفاده شده است.

طول عمر مفید:

بطور معمول بخاطر استفاده از آهن آلات سنگین و اجرای ضد زنگ و استفاده از ورق های گالوانیزه شده با رنگ الکترواستاتیک این سازه حداقل تا بیست سال بی نقص به عمر خود ادامه خواهد داد و تا وقتی که نخواهیم تخریبش کنیم خراب نخواهد شد.

پست قبلی

نمای خشک و مزایای آن در ساختمان

پست بعدی

تخریب ساختمان و مراحل اجرایی آن

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک