مجله ساختمانی

۵ نکته برای فروش

افزایش فروش
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ بروزرسانی شده است.

فروش و رعایت ۵ نکته مهم ترین دلیل موفقیت یک فروشنده ماهر می باشد همچنین نیاز به دانش و تمرین زیاد دارد و در این مقاله ۵ نکته به منظور معرفی هرچه بهتر محصول به مصرف کننده در فروش را از سری مقالات آموزش فروش و بازاریابی آجر رو آجر برای شما کاربران عزیز مطرح کرده ایم.

۱. آغاز مناسب و موثر :

قانون (اولین برخورد، موثرترین برخورد است) را همیشه در ذهن خود داشته باشید. برای شروع، نیازی به صحبت کردن با صدای بلند یا حرکت‌های تند نمی باشد بلکه باید به گونه ای صحبت را شروع کرد که علاقه شور و اشتیاق را به خریدار منتقل نماید. وقتی ما به عنوان یک فروشنده، مشتاقانه در مورد کالا یا محصولاتمان صحبت کنیم، این اشتیاق نیز به خریدار منتقل می‌شود. در فروش‌هایی که تنها یک ملاقات لازم است، باید بتوانیم مخاطب را به سرعت و وارد موضوع فروش کنیم. اگر چه پرسیدن نام مشتری و تکرار آن در طول ملاقات برای ایجاد یک فضای دوستانه موثر می باشد، اما باید تلاش کنیم که اولین جملات ما متفاوت از دیگر فروشندگان باشد.
در جلسات فروش با مشتریان ثابت خود که قبلا با آن‌ها آشنا شده‌اید و نام و عادت‌های خرید آن‌ها را می‌دانید، مشتری را به اسم خطاب کنید.

۲. پیگیری و تکرار :

فروشندگان با تجربه سعی می‌کنند با شناسایی نیازهای مشتری و کامل کردن تصویر ذهنی او، نکاتی را که برای مشتری بهتر است و به آن‌ها نیاز دارد، بیش‌تر تکرار می کنند. توجه داشته باشیم  که برای تاثیرگذاری قوی بر روی حافظهء ابتدا باید نیازهای اطلاعاتی مشتری را با جملات مناسب تامین کنیم و با تکرار پی در پی جملات رضایت مشتری را جلب نماییم  تا خریدار به آن نقطه تصمیم‌گیری برای خرید برسد. به همین دلیل باید به صحبت‌های مشتری به دقت گوش دهیم و سعی کنیم دلیل واقعی مراجعه او را متوجه شویم . پرسیدن سوالات تکمیل کننده برای تشخیص نیاز واقعی مشتری لازم  می باشد

۳. تاکید :

اگر بتوانیم ویژگی‌های اساسی و اصلی محصولمان را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده به مشتری معرفی کنیم، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت و برای مدت‌های زیادی ذهن مشتری را درگیر خواهد کرد. در بعضی اوقات روش‌ها به قدری جالب  و مبتکرانه می باشند که خریدار تا سال‌ها بعد هم آن‌ها را فراموش نمی‌کند. در واقع محصول ما هر قدر هم که معمولی باشد، با کمی فکر کردن  و خلاقیت می‌توانیم آن را به صورتی به مشتری معرفی کنیم که علاقه او را برای خرید تحریک کنیم.

۴. مشارکت در صحبت :

معمولا ، فروشندگان به نمایش کالاها و خدمات به مشتری بسنده کرده و تمایل به امتحان محصول توسط مشتری ندارند و یا بارها دیده شده که فروشندگان ابتدا با بیان پرسش‌هایی از خرید مشتری اطمینان حاصل می‌کنند و بعد محصول را جهت امتحان در اختیار مشتری قرار می‌دهند.
در صورتی که موثرترین روش این است که سعی کنیم تا مشتری کالا را حتما امتحان کرده  و به نوعی خدمات ما را تجربه کنند. هر فروشنده ای بسته به نوع محصولی که می‌فروشد، می‌تواند راه‌های  جالبی را برای مشارکت دادن مشتری و خرید پیدا کند.

۵. پایانی به یاد ماندنی :

ما به عنوان فروشنده باید بهترین برنامه خود را برای پایان جلسه فروش نگه داشته و آن را به زیبایی تمام اجرا کنیم; در نقطه اوج جلسه خود را به پایان ببریم و خاطره‌ای فراموش نشدنی  برای خریدار بوجود آوریم . در این مرحله با  بیان جملاتی که روحیه و اعتماد به نفس را در مشتری قوی  می‌کند و رضایت حاصل از خرید محصول را در در مشتری افزایش می‌دهد، الزامی می باشد .
به طور مثال با بیان جمله (اگر من هم به جای شما بودم، همین تصمیم را می‌گرفتم) باعث می‌شود که مشتری با احساس مثبت از شما جدا شده و این پیام مثبت را که (کار خوبی کرده‌ام که موجب رضایتم شده است) را در ذهن خود تکرار کند و به این ترتیب علاقه‌مندی‌اش برای مراجعه بعدی بیشتر می‌شود.

پست قبلی

سرامیک در صنعت ساختمان

پست بعدی

چهار تکنیک فروش

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30