کوارتز در دکوراسیون داخلی

کوارتز
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ بروزرسانی شده است.

کوارتز

کوارتز سایلستون صفحه ای می باشد که حاوی ماده محافظ باکتری و استاتیک است. فرمولاسیون این ماده محافظ که با بهره گیری هوشمندانه از اثر آنتی باکتریال یون های نقره به دست آمده این ماده، آنتی باکتریال بی نظیری است که از رشد و تکثیر گروه وسیعی از باکتری های مضر بر روی صفحات سایلستون جلوگیری می نماید.

سایلستون ترکیبی است  از ۹۴% کوارتز طبیعی که به صورت فوق العاده ای سخت و ماندگار می باشد.

صفحات سایلستون دارای خواص فیزیکی و شیمیایی متمایزی هستند. این محصول با بالاترین کیفیت ممکن از لحاظ تکنولوژی و مکانیکی ساخته شده است، میزان جذب رطوبت آن نزدیک به صفر است و مقاومت بالایی در برابر لک، خش و ضربه دارد.

سایلستون با بیش از تنوع در  هفتاد رنگ و طرح مختلف در سه نوع بافت متفاوت تولید می شود و با حداقل اتصالات نصب می شود. این محصول بدون نیاز به پولیش واکس و یا نگهدارنده، درخشندگی خود را در طول سالیان زیاد حفظ می کند.

مزایای سنگ مصنوعی کوارتز:

رنگ های مختلفی از سنگ های آشپزخانه روی کانتر و در تناسب با کابینت ها استفاده کنید، سنگ کوارتز، گزینه های بسیارمناسبی پیش رویتان قرار می دهد. از آنجا که در مراحل فرآوری کوارتز ، برخی مواد رنگی به آن اضافه می شود، سطح این ماده می تواند رنگ های متنوعی داشته باشد.

اگر به دنبال انواع مختلفی از طیف سبز رنگ باشید، یا رنگ های طیف سفید را ترجیح بدهید، به هرحال کوارتز تمام این انتخاب ها را برایتان فراهم می کند.

در عین حال از نظر استحکام و کارایی نیز می توان گفت که برای دکوراسیون آشپزخانه، کوارتز گزینه بسیار بهتری است.

در واقع کوارتز نسبت به سنگ گرانیت انعطاف بسیار بیشتر و استحکام بالاتری دارد و می تواند در بسیاری از مواردی که گرانیت کارایی ندارد، مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال در کانترهایی که درون آنها سینک ظرفشویی طراحی شده است و نیاز به تراش هایی با ظرافت بالا در حاشیه های آن وجود دارد، کوارتز کمک بسیار بیشتری به شما خواهد کرد.

به این ترتیب در لبه سنگ کابینت، برش های بهتری نسبت به گرانیت خواهید داشت و بدون داشتن هیچگونه ترک اضافی و یا سطوح متخلخل می توانید سطحی صاف و صیقلی در اختیار داشته باشید.

از آنجا که سطح سنگ کوارتز معمولا به صورت طبیعی صاف تر و صیقلی تر است، به خصوص در هنگام برش و تراشکاری نیاز به آب بندی یا صافکاری وجود نخواهد داشت و از این بابت می تواند کاملا خیالتان را راحت کند. این مورد با توجه به سطوح متخلخل گرانیت،

ویژگی بسیار مهمی محسوب می شود. به همین دلیل معمولا سطح کوارتز تمیزتر و شکیل تر به نظر می رسد و هیچگونه ناهمواری به طور طبیعی وجود نخواهد داشت.

با وجود آنکه از نظر میزان سختی، این دو نوع سنگ تا حدود زیادی به یکدیگر شباهت دارند، اما کوارتز بافت متراکم تری نسبت به گرانیت دارد و همین امر ویژگی های بسیار مثبتی را رقم می زند و باعث می شود که کوارتز کارایی بسیار بهتری نسبت به گرانیت داشته باشد.۱-امکان تکثیر و رشد میکروب و باکتری به دلیل عدم وجود خلل و فرج و درز های ریز در صفحات کابینت سنگ مصنوعی وجود ندارد. به همین دلیل صفحات سنگ کوارتز را آنتی باکتریال می نامند.

۲-سنگ مصنوعی کوارتز در برابر خش و خط ، ضربه وسائیدگی مقاومت نسبتا بالایی دارد .

۳-سنگ کوارتز کابینت می توانند وزن بالایی را تحمل کنند.

۴-سنگ مصنوعی کوارتز بدلیل مصنوعی بودن تنوع رنگ و طرح بالایی دارند    .

۵-این سنگ  کاملا ضد آب است.

۶-مقاوم در برابر ترک خوردگی و شکستن

۷-طول عمر بالا بدوننیاز به پولیش مجدد

۸-بسیار مقاوم در آتش سوزی

۹-عدم جرمگیری در میان درز ها

موارد استفاده و کاربرد :

بهترین گزینه برای انتخاب کانتر  آشپزخانه، روشویی هتل ها، مبلمان اداری، سرویس بهداشتی و حمام می باشد. زیرا این سنگ مصنوعی مقاومت خش ناپذیری بسیار بالایی دارد و آنتی باکتریال نیز است یعنی فاقد هر گونه خلل و فرج جهت ورود و رشد باکتری ها می باشد.

تفاوت های اصلی کوارتز و کورین :

۱-کورین ارزانتر از کوارتز است.

۲-کابینت های کورین ممکن است خراشیده و سوزانده شوند در حالی که این صفحه مقاوم در برابر خراش می باشد .

۳-کورین می تواند دوباره بازسازی و تعمیر شود در حالی که نمی تواند بازسازی شود.

۴-کورین ساخته دست انسان است و کوارتز ۹۳٪ طبیعی است.

۵-کورین نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری در مقایسه با این صفحه دارد.

۶-کوارتز یک گزینه سالم است زیرا مقاومت در برابر رشد باکتری را دارد، در حالیکه کورین این قابلیت را ندارد.

۷-غذای گرم نمی تواند به طور مستقیم در کابینت های کورین قرار داده شود در حالی که کاملا روی این صفحات امکان پذیر است.

۸-کورین یک نام تجاری است در حالی که کوارتز یک ماده طبیعی است.

۹-کورین رنگ های مختلفی دارد در حالی که تغییرات رنگ در کوارتز محدود است.

پست قبلی

آهن آلات پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی

پست بعدی

سقف تیرچه بلوک

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک