کانکس

کانکس
این مقاله در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ بروزرسانی شده است.

کانکس

کانکس ، نوعی سازه مسقف یا اتاق پیش ساخته ای است که قابل حمل و نقل می باشد که به منظور سکونت و انجام فعالیت های مختلف در انواع شرایط آب و هوایی و موقعیت های جغرافیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از سازه های پیش ساخته:

۱-بالاترین دانسیته در بین عایق های هسته مربوط به این فوم میباشد.

۲-از فوم ساندویچ پانل به منظورعایق صوتی و عایق حرارتی استفاده میشود.

۳-به دلیل فرایند گرماده ایزو سیانات و پلی ال در حین ترکیب از پیوند مولکولی بالایی برخوردار است.

۴-به دلیل فرایند گرماده ,چسبندگی مطلوبی به ورق گالوانیزه و یا لایه های بیرونی پانل دارد.

۵-نسبت به عایق پلی استایرن از ضریب هدایت حرارتی پایین تری برخوردار است.

معایب:

۱-نسبت به عایق های دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است در نتیجه قیمت تمام شده محصول را افزایش میدهد.

۲-به دلیل قیمت بالا برای مکان هایی که سرما و عایق کاری از اهمیت بالایی برخوردار نیست عایق مناسبی نمی باشد و پیشنهاد نمی شود.

۳-برای تولید در ضخامت های مختلف محدودیت دارد.

۴-در بعضی موارد به دلیل نقص در ترکیب مواد پلی و ایزو افزایش حجم،ناقص انجام شده و در نتیجه پانل به صورت پوک تولید شده و تشخیص این نواقص دشوار است.

۵-مواد اولیه ی این فوم کاملاً وارداتی بوده و متاسفانه تولید کنندگان ما با مشکلات متعددی از قبیل تحریم ها مواجه اند.

۶-افت قیمت پس از استفاده در حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد می‌باشد.

۷-برای اینکه قابلیت حمل را داشته باشد باید دارای ابعاد استاندارد چه در طول و عرض و چه در ارتفاع داشته باشد تا مجوز تردد در جاده‌ها دریافت شود.

انواع کانکس از نظر ساختار و فضای داخلی :

۱-کانکس پیش ساخته :

این نوع سازه های پیش ساخته  در کارخانه ها تولید و ساخته می شوند قطعات از پیش ساخته را در محل به هم متصل می کنیم . همچنین سفارش با ابعاد دلخواه و کاربری دلخواه برای مشتریان امکان پذیر می باشد.

۲-کانکس دو طبقه :

برای برخی کاربری ها نیاز به کانکس های دو طبقه می باشد که از طریق پله به همدیگر راه دارند.

۳-کانکس سه خوابه :

این فضا دارای سه اتاق خواب  مجزا با سه درب مجزا می باشد.که هر اتاق با یک درب داخلی به هم ارتباط دارند این نوع سازه برای جدا سازی واحدهای اداری می باشد.مانند جداسازی واحد مالی از واحد فنی ،واحد تدارکات مزیت این کانکس در این است که شما در هر وقت که بخواهید می توانید یک واحد را تعطیل کنید و یک واحد را تا پایان وقت اداری باز نگهدارید یعنی با تعطیلی یک واحد هیچ تأثیری در دیگر واحدها ندارد.

۴-کانکس دو اتاقه با آبدارخانه :

این فضا دارای سه اتاق خواب  مجزا با سه درب مجزا می باشد.که هر اتاق با یک درب داخلی به هم ارتباط دارند این نوع کانکس برای جدا سازی واحدهای اداری می باشد.مانند جداسازی واحد مالی از واحد فنی ،واحد تدارکات مزیت این کانکس در این است که شما در هر وقت که بخواهید می توانید یک واحد را تعطیل کنید و یک واحد را تا پایان وقت اداری باز نگهدارید یعنی با تعطیلی یک واحد هیچ تأثیری در دیگر واحدها ندارد.

انواع کانکس از نظر کاربری :

۱-کانکس اداری:

این نوع سازه های پیش ساخته دارای ابعاد و اندازه هایی براساس استاندارد هایی برای محیط اداری طراحی شده است  .همچنین این امکان را فراهم می سازد که در داخل آن میز و صندلی چید. همینطور این از کانکس دارای سرویس بهداشتی و یا آبدارخانه هم می تواند باشد.

۲-کانکس نگهبانی:

این نوع سازه های پیش ساخنه امکان اسکان آن بر روی برجک ها و یا روی زمین وجود دارد  و دارای یک پنجره در هر وجه آن می باشد.زیرا محل استقرار نگهبانی بر اساس نوع کاربری آنها دارای اشکال مختلف هستند مانند چهار یا شش و یا هشت ضلعی یا که این کانکسها همگی دارای پنجره های بزرگ می باشند که نگهبان مستقر در آن به راحتی بتواند به اطراف خود تسلط داشته باشد.

۳-کانکس استراحتگاهی :

این نوع سازه های مسقف پیش ساخته به منظور استراحتگاه پرسنل یا خوابگاه مورد استفاده قرار میگیرد که عمدتاً این کانکس ها بصورت سالنی می باشد. ودر بعضی از آنها هم یک سرویس بهداشتی وجود دارد . این نوع کانکسها در ابعاد مختلف می باشد. این نوع کانکس ها به دلیل استفاده شدن از آن به عنوان استراحتگاه از کیفیت معمولی برخوردار می باشند. کانکس خوایگاهی دارای تخت های متصل به دیوار می باشد که امکان باز و بسته شدن تخت ها را دارد.

۴-سرویس بهداشتی :

سرویس بهداشتی بر اساس چشمه شمارش می شود. سرویس بهداشتی می تواند یک چشمه و یا چند چشمه (تعداد دستشویی)باشد.

کاربرد :

کانکس ها، کاربردهای متفاوتی از جمله اداری، مسکونی، پارکینگ خودرو، سرویس های بهداشتی و … داشته و در ابعاد مختلف و طرح های متنوع ساخته می شوند.

پست قبلی

گل میخ

پست بعدی

درب لابی

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30