پرش لینک ها

سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت :

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر یک راهکار مناسب و محبوب جهت ارتقای سطح امنیتی کاربران مختلف است . آپارتمان های مسکونی و تجاری ، ادارات و سازمان ها و … بیش از دیگران به فکر استفاده از سیستم سرقت هستند . این سیستم تمامی مبادی ورودی ساختمان ها شامل درب ها و پنجره ها را زیر پوشش قرار داده و پس از تشخیص کوچک ترین تحرک با مورد مشکوکی،به شما اطلاع رسانی میکند .

اجزای تشکیل دهنده سیستم:

۱. کنترل پنل دستگاه :

کنترل و مدیریت کلیه تجهیزات یک سیستم اعلام سرقت بر عهده پنل کنترل دزدگیر است .قلب یک سیستم اعلام سرقت این وسیله است و کلیه تجهیزات با کنترل پنل در ارتباط مستقیم هستند . معمولا جهت فعال کردن پنل از ریموت کنترل را صفحه کلید استفاده می شود.

۲. سنسور :

سنسور ها وظیفه تشخیص هر حرکتی شامل باز شدن ، بسته شدن ، شوک ، ضربه و … را دارند . سنسور پس از تشخیص به کنترل پنل سیگنال ارسال می کند. سنسور های مختلفی در سیستم دزدگیر وجود دارند که عبارتند از:

انواع سنسور :

۱.سنسور تشخیص حرکت و چشمی :

این سنسور ها با استفاده از امواج مادون قرمز حرکت افراد را تشخیص می دهد .

۲. سنسور مگنتی :

این سنسور قابلیت آهنربایی دارد و با نصب بر روی درب ی پنجره ، هر تغییر وضعیتی را تشخیص و به کنترل پنل اعلام می کند .

۳ .سنسور شوک :

این سنسور هر ضربه یا شوکی را تشخیص و به کنترل پنل اعلام می کند . معمولا بر روی شیشه یا دیوار های قابل نفوذ نصب می شود .

۴. سنسور شوک :

این سنسور هر ضربه یا شوکی را تشخیص و به کنترل پنل اعلام می کند . معمولا بر روی شیشه یا دیوار های قابل نفوذ نصب می شود .

۵. سنسور مستقل :

این سنسور های سیستم اعلام سرقت به تنهای می توانند حرکت و خطر را تشخیص داده و به کاربر هشدار بدهند.

۳ .بلندگو سیستم:

پس از تشخیص حرکت در سیستم دزدگیر ،  این است که کاربران مطلع و اگاه شوند و بلندگو این کار را انجام میدهد . بلند گو یا آژیر وظیفه اطلاع رسانی به افراد در مواقع بحرانی را دارد. آژیر را باید در فضایی نصب کرد که در صورت روشن شدن ، صدای آن برای همه قابل شنیدن باشد .

۴.باطری بکاپ سیستم اعلام سرقت:

مهمترین تهدید سیستم اعلام سرقت دزدگیر ، قطع برقش است که برای جلوگیری از این مسئله از باطری بکاپ برای تغذیه کنترل پنل استفاده می شود .

۵.ریموت دزدگیر :

برای روشن ، خاموش یا حالت بی صدا معمولا از یک یا دو ریموت کنترل مخصوص سیستم اعلام سرقت استفاده می شود.

۶. تلفن کننده :

هنگام بروز مشکل ، سیستم اعلام دزدگیر با استفاده از تلفن کننده می تواند با چندین شماره تماس و یک یا چند پیام ضبط شده را برای آنها پخش نماید . برخی از تلفن کننده های دزدگیر امکان ارسال اس ام اس را هم دارند.

۷. چراغ گردان :

هنگام بروز مشکل و فعال شدن دزدگیر ، علاوه بر بلند گو ، چراغ گردان هم می تواند با ساطع کردن نور گردان باعث ترساندن بیش از اندازه سارق و دور کردن آن از محل بشود .