درب لابی

درب لابی

درب لابی :

درب لابی به درب ورودی ساختمان گفته می شود که تاثیر بسزایی در نما و دکوراسیون داخلی ساختمان می گذارد.امروزه استفاده از درب های چوبی در ساختمان های لوکس ونیمه لوکس به امری جدا نشدنی تبدیل شده است که باعث زیبا جلوه کردن نمای ساختمان می شود. درب ها دارای تنوعی زیاد می باشند که عمدتا در ساخت آن ها از چوب و فلز و شیشه استفاده می شود.

ترکیب شیشه و چوب یا فلز به منظور ایجاد زیبایی به درب ها و از ترکیب چوب با فلز درراستای ضد سرقت نمودن استفاده می شود. این نوع درب معمولا در مدل های چند لنگه و یک لنگه ساخته می شود. و گاها چهارچوب درب ها به صورت کلاف شیشه خور ویا قاب عادی می باشد.

این نوع درب علاوه بر ضد سرقت بودن باید مستحکم باشد و دارای عایق حرارتی، سرما، رطوبت و نیز صدا باشد تا هیچ گونه آلودگی صوتی و گرد و خاک را به داخل ساختمان راه ندهد. درب ها به طور معمول متشکل از سه لنگه است که دو لنگه آن در کنار درب به صورت ثابت و لنگه وسطی آن به عنوان درب اصلی است .

شیشه های مورد استفاده در لابی معمولا سه جداره بوده و دارای برنزکاری هستند.درب چوبی لابی توسط چوب های طبیعی روس،راش، بلوط و… که طی سه مرحله در دمای خاص خشک می شود که باعث جلوگیری از تاب و عمر بالای درب می شود.امروزه استفاده از درب نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده است که یکی از ارکان مهم در هر ساختمان است.برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

ابعاد درب لابی :

درب مورد استفاده در لابی نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده است و همچنین استفاده از درب لابی یکی از ارکان مهم در هر ساختمانی به شمار می رود . همچنین به دربی گفته می شود که به عنوان در ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و نمایی خاص و منحصر به فرد در نمای ساختمان پدید آورد .

به طور معمول این نوع درب متشکل از سه لنگه است که دو لنگه آن در کنار درب به صورت ثابت بوده و لنگه وسطی آن به عنوان درب باز و بسته میشود . شیشه های مورد استفاده در درب های مورد استفاده در لابی معمولا سه جداره بوده و دارای برنزکاری هستند.

انواع جنس درب های مورد استفاده لابی  :

۱. درب تمام چوب :

درب چوبی یا تمام چوب نوعی از درب می باشد که از چوب برای ساخت آن استفاده می شود البته  یک تفاوت با سایر انواع درب چوبی لابی دارد این تفاوت این می باشد که در این نوع از مدل برای ساخت آن از هیچ چیز به غیر از چوب استفاده نمی شود چوب های زیادی برای ساخت درب تمام چوب لابی مورد استفاده قرار میگیرد که از مهمترین انواع چوب های مورد استفاده برای ساخت این درب می توان به  چوب راش و چوب گردو اشاره کرد .

درب چوبی لابی توسط چوب های طبیعی نظیر چوب روس، چوب راش و… طی فرآیندی خاص ، در دمای خاص متناسب با درب های تمام چوب خشک می شود که این امر باعث جلوگیری از تاب خوردگی و عمر بالای درب می شود.

۲. درب فلزی  :

استفاده از فلزات برای ساخت درب نیز بسیار رایج می باشد چرا که  برخی از افراد بر این باور می باشند که اولا قیمت درب تمام چوب لابی بسیار بالا می باشد ثانیا امنیت این نوع از درب ها به دلیل استفاده از چوب نسبت به  درب لابی فلزی پایین تر می باشد .

۳. ضد سرقت :

درب ضد سرقت ،دارای ویژگی بسیار خوب و مطلوب که برای ایجاد امنیت دارد می تواند یک انتخاب مناسب برای خرید درب لابی باشد درب ضد سرقت لابی دارای امنیت بالایی می باشد. درب ضد سرقت لابی باتوجه از ساختار امنیتی بالاتری نسبت به سایر انواع درب های مورد استفاده لابی برخوردار می باشد استفاده از قفل های مرکزی ، چهارچوب و…. که وظیفه ایجاد امنیت را بر عهده دارند تنها بخشی از ساختار درب های ضد سرقت لابی می باشد .

۴. استیل :

نوعی از درب فلزی محسوب میشود که دارای ظاهر بسیار زیبایی می باشد با توجه به اینکه استیل دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و… می باشد از استیل به عنوان یک ماده اولیه برای ساختن درب نیز استفاده می شود .درب استیل نیز نوعی از نمونه های ساخته شده با ورق استیل می باشد زیبایی ، مقاومت و قیمت مناسب تنها بخشی از ویژگی های درب ضد سرقت استیل می باشد .

در واقع نوعی از درب فلزی هستند.این نوع از درب دارای ظاهر شکیل می باشد. معمول ترین درب استیل درب پروفیلی می باشد، دربی که با پروفیل استیل ساخته و نقره ای رنگ است.

پروفیل ها در حالت عادی به صورت براق می باشند و برای رسیدن به یک درب مات  می توانید پروفیل را با ابزار و دستگاه مخصوص خشدار کنید.بسته به نوع تجهیزات خش زنی کیفیت خش نیز متفاوت است،خشی مطلوب تلقی می شود که دارای عمق مناسب، منظم و هم راستا باشد.از استیل به عنوان یک ماده اولیه برای ساختن درب نیز استفاده می شود.

پست قبلی

کانکس

پست بعدی

ضرورت برنامه بازاریابی مناسب

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک

دسترسی سریع

تماس با آجر رو آجر

فروش و پشتیانی همه روزه از ساعت 9 الی 17:30
پنج شنبه ها 9 الی 13:30