پرش لینک ها

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند :

پارکینگ هوشمند در زندگی کنونی ، با افزایش جمعیت نیاز به جای پارک برای  وسایل نقلیه به یک معظل بزرگ در شهر ها تبدیل شده است. به همین دلیل نیاز به پارکینگ امری ضروری طلقی می شد. با ساخت تعداد زیادی پارکنیک سعی در بر طرف کردن مشکل پارک اتومبیل ها داشته اند.

با پیشرفت تکنولوژی و عملکرد سیستم های مکانیزه این نوع از پارکینگ ها کمترین فضا بهترین استفاده را ببرند.این نوع پارکینگ ها دارای یک سیستم اتوماتیک و مکانیکی می باشد، که به آن پارکینگ مکانیزه نیز مشهور می باشند.

به منظور بهینه ‌سازی مدیریت پارکینگ و نیز ارائه‌ی دسترسی سریع، آسان و ایمن و همچنین صرفه‌جویی در انرژی و حفاظت از محیط‌زیست، سیستم‌های مدیریت پارکینگ یا پارکینگ های مکانیزه به یكی از مهم‌ترین ابزارها در مدیریت مجتمع ‌ها مبدل شده است.

سیستم پارکینگ های هوشمند به آگاهی کامل و دقیق از شمارِ خودروهای موجود در پارکینگ، افزایش ضریب امنیت خودروها در لحظه‌ی تردد، ورود، خروج و توقف، کاهش میزان نیروی انسانیِ درگیر و افزایش میزان ایمنی و سهولت دریافت هزینه‌ها به‌ صورت خودکار یا دستی کمک می‌کند.

با استفاده از اپلیکشن مدیریت پارکینگ، از تجهیزاتی مانند گیت‌های راه‌بند، حسگرهای اعلامِ حضور خودرو با امکان شناسایی جهت، حسگرهای تشخیص ارتفاع برای جلوگیری از ورود خودروهای با ارتفاع غیرمجاز، دوربین‌های تصویربرداری (برای شناسایی پلاک خودرو و راننده) و… بهره ‌گیری می‌شود.

مدیریت های پارکینگ PMS ، به عنوان یک سامانه ‌ی مبتنی بر بهره‌وری انرژی، هم‌زمان روی یک بستر نرم‌افزاری با قابلیت توسعه‌ ی روزانه و یک بستر سخت‌افزاری پیاده‌سازی می‌شود.

مزایای پارکینگ هوشمند مکانیزه :

پارکینگ هوشمند

1.در یک فضای کم تعداد زیادی ماشین را در خود جای می دهد.

2.کاهش ترافیک های شهری

3.سرعت ورود و خروج ماشین ها بالاست

4.صرفه جویی در زمان

5. امنیت بالای پارکینگ ها

سیستم پارکینگ هوشمند :

سیستم مدیریت پارکینگ های مکانیزه ،از جمله دلایل اجرای این نوع پارکینگ محسوب میگردد. افزایش جا پارک برای ماشین ها است. در این سیستم تمام اطلاعات مربوط فضا های پارکینگ، به صورت لحظه ای از طریق آشکارسازهای اولتراسونیک که در بالای هر جای پارک ماشین نصب شده است جمع آوری می شود این اطلاعات جمع آوری شده به پردازشگر اصلی ارسال می شوند و پردازشگر، داده های بدست آورده را به نمایشگر مختص آن جای پارک ارسال می کنند. با این سیستم متوجه می شوند چه تعداد ماشین در پارکینگ وجود دارد.

دتکتور در پارکینگ مکانیزه :

تمام پارکینگ های هوشمند دارای یک سیستم شناساگر می باشند که در بالای سر هر جایگاه ماشین نصب شده است که حضور یا عدم حضور ماشین در جایگاه را نشان می دهد.  به این نشانگر ها دتکتور می گویند. این دتکتور ها انواع مختلفی دارند، و هر کدام ویژگی خاص خود رادارند.

۱.پارکینگ مکانیزه با اردوینو :

ماشین با استفاده کارت RFID  وارد پارکینگ می شود، در ابتدا ورودی پارکینگ راهبر که یا کمک یک آسانسور بالا  می رود و به ماشین اجازه ورود به پارکینگ را می دهد. مبلغی برای اعتبار این کارت ها در نظر گرفته می شود و با هر بار کارت زدن  مقداری از اعتبار کارت کم می شود، مبلغ کسر شده و موجودی کارت بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود.  واز طریق sms تمام اطلاعات به دارنده کارت ارسال می گردد.

۲.پارکینگ های اینترنت اشیا :

در جایگاه های پارک یک سيستم پارکينگ های اينترنت اشيا تعبیه می شود تا در صورت پر یا خالی بودن اطلاعات مربوط به جایگاه پارک را به سرور انتقال دهد در این صورت رانندگان  با نصب اپليكيشن اندرويد به این سرور ها دسترسی پیدا کنند و نزدیک ترین مکان برای پارک کردن ماشین خود را پیدا کنند. در اين سیستم يك سنسور براي تشخيص وجود خودرو استفاده شده که در كف، سقف يا روي ديوار پاركينگ نصب می گردد.

۳. سنسور پارکینگ هوشمند :

پارکینگ های مکانیزه دارای یک سیستم هدایت شونده هوشمند می باشند که در تمام جایگاه های پارک خودرو یک سنسور نصب شده است این سنسور حضور یا عدم حضور خودرو  را تشخیص می دهد.

۴. پارکینگ مکانیزه طبقاتی :

مهم ترین مزیت پارکینگ طبقاتی مکانیزه که در یک فضای کم تعداد ماشین زیادی را در خود جای می دهد. در این نوع پارکینک نیازی به وجود رمپ نیست. اگر پارکینگ های هوشمند طبقاتی را سر موقع سرویس شوند طول عمر بالایی خواهند داشت .

کاربرد پارکینگ مکانیزه :

پارکینگ هوشمند

پارکینگ های مکانیزه این امکان را می دهد تا با نشان دادن کم و یا زیاد شدن تعداد ماشین ها بر روی صفحه نمایشگر ظرفیت پارکینگ مشخص شود، حتی می توانید بعضی از جایگاه های پارک را برای مشتریان ثابت رزرو نگه داشت، در زمان صرفه جویی می شود دیگر نیاز نیست مدت ها به دنبال جای پار بگیریم.

پارکینگ مکانیزه مجهز به سنسور ها و دوربین مداربسته خاص می باشند. با استفاده از چراغ های هوشمند جایگاه خالی برای پارک ماشین وجود دارد.