افزایش وام مسکن زلزله زدگان خوی

صفحه اصلیخبرافزایش وام مسکن زلزله زدگان خوی
akharin ajor
تحریریه آجر رو آجر
زلزله زدگان خوی

معاون بنیاد مسکن در خصوص مقدار وام مسکن به زلزله زدگان خوی گفت: پیش از این میزان وام مسکن شهری ٢۵٠ میلیون تومان و ۵٠ میلیون تومان وام بلاعوض و برای مسکن روستایی هم وام ٢٠٠ میلیون تومانی و ۵٠ میلیون تومان وام بلاعوض بود. اما احتمالا با توجه به افزایش نرخ تورم و با توجه شرایط حال حاضر مبلغ تسهیلات افزایش پیدا خواهد کرد و دولت امروز یا فردا در مصوبه خود رقم وام را اعلام می کند.

بر اساس گزارش اخبار ساختمان مجید جودی شرح داد: در سال جاری سه بار در ماه های مهر، دی و بهمن در این منطقه زلزله رخ داده است. برای زلزله دی ماه و ارزیابی ها از میزان خسارت هنوز مصوبه ندارد، اما منتظر مصوبه نماندیم و کار بازسازی و احداث دائم زلزله دی ماه را آغاز کرده ایم. در حال حاضر مجموع میزان خسارت زلزله دی و بهمن ماه خوی ۱۰۷۵ واحد احداثی و ۷۵۰۰ واحد تعمیری بوده و اقدامات آواربرداری شروع شده‌ است.

او در مورد آخرین وضعیت اسکان زلزله زدگان خوی توضیح داد: شرایط جوی منطقه ساعاتی را برای آواربرداری اجازه کار می دهد. در حال حاضر میلگرد، اسکلت و سیمان به اندازه کافی در منطقه ذخیره کرده ایم و برای اجرای اقدامات عملیاتی منتظر مصوبه دولت نماندیم و با اعتبارات «حساب ١٠٠ امام» کار را در منطقه خوی شروع کرده ایم.

وی ادامه داد: عملا کار بازسازی خوی این هفته آغاز خواهد شد و در این مدت هم تنها مانع شرایط جوی منطقه بود چرا که در شرایط جوی بارندگی امکان بتن ریزی وجود ندارد.

جودی همچنین اشاره کرد: پرونده ها برای اخذ وام هم تشکیل شده اند و مصوبه دولت هم در همین روزها ابلاغ خواهد شد تا سرعت کار افزایش پیدا کند و نگرانی زلزله زدگان خوی کاهش یابد.

اسکان موقت زلزله زدگان خوی

وی در پاسخ به این پرسش که هر چند مسئولیت اسکان موقت زلزله زدگان خوی بر عهده بنیاد مسکن نبوده اما با توجه به شرایط جوی فعلی منطقه چه فکری برای اسکان موقت شده آیا امکان تامین کانکس وجود ندارد توضیح داد: به طور قطع یکی از دغدغه های دولت بحث اسکان مردم زلزله زده خوی است. البته هوا رو به بهبود است و باید توجه داشت که اسکان موقت با کانکس هزینه هنگفتی را به همراه دارد. اگر دولت بخواهد کانکس هم تامین کند این کانکس ها به خانوار واحد‌های احداثی تعلق می گیرد. در حال حاضر در خوی بالای پنج هزار واحد تعمیری وجود دارد و حتی در بحث خانه های سالم زلزله زدگان به دلیل پس لرزه ها از برگشت به منزل خود ترس و واهمه دارند.

جودی ادامه داد: در بحث اسکان موقت باید به درستی تصمیم گرفت و امکان ارائه خدمات اسکان موقت به تمام افرادی که از بازگشت به واحد‌های سالم ترس دارند وجود ندارد. البته موضوع اسکان موقت بر عهده هلال احمر و وزارت کشور است و بنیاد مسکن دخالتی در این باره نمی کند اما در صورت درخواست کمک، نهایت همکاری را خواهیم داشت. بنیاد مسکن برای وظیفه ذاتی خود که اسکان دائم است، برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام داده‌ است.

در نهایت هم معاون بنیاد مسکن توضیح داد که افزایش وام مسکن زلزله زدگان خوی در دستور کار است و احتمالا با توجه به افزایش نرخ تورم و با توجه شرایط حال حاضر مبلغ تسهیلات افزایش پیدا خواهد کرد و دولت امروز یا فردا در مصوبه خود رقم وام را اعلام می کند.

در مورد بانک اطلاعات ساختمان سوالی دارید؟
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند…


بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر، بازار هدف کسب و کار ساختمانی

بانک اطلاعات ساختمان آجر رو آجر از سال  1385 فعالیت خود را در زمینه شناسایی بازار ساخت و ساز آغاز نموده است. آجر رو آجر همواره در تلاش است پروژه های ساختمانی را از آغاز فرآیند ساخت و ساز شناسایی نموده و بازار هدف کسب و کار های ساختمانی را فراهم نماید.

مجوز ساماندهی
مجوز نماد اعتماد الکترونیک