پرش لینک ها

17 توصیه در بازاریابی صنعت ساختمان

امروزه بازاریابی یکی از شیوه های بسیار مطرح به منظور افزایش فروش شرکت ها میباشد . برخی از شرکتها حتی بیش از 70% از هزینه های خود را صرف بازاریابی و تبلیغات محصولات و خدمات خود می کنند، محصولی که به خوب میان افراد جامعه شناخته شود و با معرفی خوب بتواند نیاز مشتری را برطرف کنند، بخوبی می میتواند در بازار رقابتی بفروش رود . لذا در نظر داشته باشید شرکت های ارائه دهنده خدمات به مشتریان به  کمک بازاریابی می تواند از راه های مختلف نظیر ایجاد وب سایت ، بازاریابی اینترنتی،  تیزرهای تبلیغاتی، بنر،نشریات و جراید ، هدایای یادآوردنده پیشبردی و …. می باشد، توجه جدی نمایند تا فروش بیشتری داشته باشند.

17 توصیه مهم در بازاریابی را مد نظر قراردهید :

۱- ابتدا مخاطب خاص و اقشار مربوط در این زمینه را هدف دهید :

تبلیغات باید برای مخاطبین بازار در یک زمینه خاص(صنعت ساختمان، آموزشی و …) باشد  و بزرگترین اشتباه در بازاریابی ، بدون اینکه نوع مخاطب در نظر گرفته شود تبلیغات بصورت گسترده انجام شود. همیشه این سوال را مدنظر داشته باشید چه نوع مشتری را می‌خواهید جذب کنید و بعد از تبلیغاتتان با‌‌ همان استراتژیک رایج  به مخاطبین خاص تبلیغات را انجام دهید.

۲- ارائه خدمات و تسهیلات جانبی محصولات را برای مشتریان بازگو کنید :

یکی از راه های تبلیغات موثر، تبلغیات و معرفی تسهیلات و امتیازات خرید، استفاده از خدمات و سرویس شرکت شما می‌باشد، این مقوله رقابت را در بین رقیبان به نفع شما رقم می‌زند. گرچه تبلیغات با حجم بالا یک مزیت محسوب می‌شود، تا زمانی که تسهیلات و امتیازهای جانبی ارائه ندهید در ذهن مخاطب و مشتری مورد نظرتان به حد لازم رسوخ نکرده‌اید.

۳- لوگو طراحی کنید :

بسیاری از محصولات یا برند ها مانند مک دونالد را به راحتی از روی تصاویر بنر ها می‌توان تشخیص داد. اگر زمینه فعالیت شما کوچک ‌تر است ،در نظر داشته باشید که برای خود لوگو تبلیغاتی طراحی کنید و بسته بندی از آن استفاده کنید. اثری مشابه را در ذهن مشتری باقی خواهد گذاشت. به نمایش گذاشتن یک تصویر آن هم به صورت مداوم و طولانی مدت چه در سایت های تبلیغاتی، چه در بیلبورد‌ها و چه در فضاهای تبلیغاتی کوچک‌ تر حتماً به ذهن مشتری حس اطمینان به ارمغان می آورد.

۴- برای افزایش فروش در آینده سرمایه گذاری کنید :

روش مختلفی وجود دارند که می‌توانید پول را سرمایه گذاری کنید اما اشتباه نکنید صرف هزینه برای بازاریابی و تبلیغات حیطه خوبی برای پس انداز کردن پول نیست بلکه باید آن را خرج کنید. ممکن است تبلیغات هدفمند نسبت به شیوه سنتی تبلیغات خرج بیشتری برای شما ایجاد کند، اما بی شک مطمئن باشید که سود متقابل را به شما باز می‌گرداند.

۵- نوع بازاریابی و تبلیغاتی بسیار مهم است :

وب سایت ، کانال تلویزیونی و رادیویی و یا مجلات و نشریات مورد علاقه شما حتماً و لزوماً مورد علاقه مخاطب و مشتری شما نیست در مورد علاقه های احتمالی مخاطب خاص خود تحقیق کنید، مطالعه کنید و از سلیقه شخصی خودتان در انتخاب راه های تبلیغاتی اجتناب کنید. هدف شما فقط ارتباط برقرار کردن با مشتری به نحوی که مطابق با سلیقه مشتریان باشد انجام دهید، نه به نحوی که شما می‌پسندید.

۶- بی فکر، بودجه تان را صرف تبلیغات و بازاریابی نکنید :

اگر بطورمثال ماهی 100 دلار بودجه برای تبلیغات در نظر گرفته اید، روی کاغذ به درست حساب کنید ، اما در واقعیت شرایطی مانند دوره ای بودن محصولاتت و زمان های رکود در بازار مد نظر داشته باشید تا از ضرر احتمالی جلوگیری شود.

۷- گوناگونی در تبلیغات:

مجموعه فعالیت‌ های که صاحبان شرکت بعد از پیدا کردن مکانی برای تبلیغات که کاملاً برگشت هزینه های صرف شده را همراه دارد دست از گشتن برای پیدا کردن بازارهای دیگر می‌کشند. رسانه‌ها و وسایل ارتباطی گوناگونی را انتخاب کنید و هرچند وقت یک بار تغییر و تفاوت ایجاد کنید، چه در بودجه تبلیغاتی خودتان و چه در پیدا کردن بازار هدف جدید‌تر.

8- به دنبال ارائه خدمات و سرویس همه پسند نباشید :

خدمات یا محصولی که مورد پسند همه افراد باشد وجود ندارد. تلاش برای گسترش تبلیغات و بازاریابی در میان مخاطبین متفاوت به منظور افزایش فروش بازار هدفی برای فعالیت های بازرگانی کوچک اصلاً مناسب نیست. به جای همه گیر شدن سعی کنید فقط در بازار هدف خودتان کامل و بی‌نظیر باشید.

9- خدمات تبلیغاتی خود را از قبل امتحان کنید:

قبل از هر کاری باخود بیاندیشید، آیا افراد متوجه می‌شوند، هدفتان چیست و چه پیغامی را از طریق این تبلیغات به مشتریان چه منظوری میرسانید و آیا همه ی ببیندگان پیغام یکسانی از تبلیغ دریافت می‌کنند؟، اگرپاسخ خیر است، سعی کنید مدل و شعار تبلیغاتی خود را واضح‌ تر و گویا ‌تر بیان کنید. برای ارزیابی مدل‌های تبلیغاتی، حتی برگه‌های نظر خواهی‌های روان‌شناسی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

10- بر تبلیغاتتان نظارت داشته باشید:

کار ساده ایست که بدانید مشتریانتان از چه طریقی با شرکت شما آشنا شده‌اند. حتی خیلی از کارآفرینان این کار را نمی‌کنند و در عوض به دنبال پیدا کردن المان یا فاکتورهای جذابی هستند که در تبلیغات باعث جذب مشتری شده و یا این که چه شرکت تبلیغاتی با فاکتورهای سودآورتری محصول شما را به نحو برجسته تری به نمایش می‌گذارد.

11-درک اینکه مشتری با پای خودش نمی آید:

مشتری هیچگاه خودش با پای خودش وارد محل كارش نمی شود. شما باید دنبال او بگردید و هرگز به انتظار ننشینید و از هر دریچه ای برای دست یافتن به مشتری استفاده نمایید.

12-دستیابی به اطلاعات تماس مشتریان از طریق سرچ گوگل :

یكی از راه های رسیدن به مشتریان و شناسایی آنها ، دستیابی به اطلاعات تماس آن ها از طریق اینترنت است كه می تواند به تدریج به ایجاد یك پایگاه داده ها از ایمیل ها و اطلاعات تماس دیگران منجر شود. البته به یاد داشته باشید ارسال ایمیل ناخواسته هم تبعاتی دارد. فراموش نکنید که : اینترنت ابزاری است که زندگی ما را بیش از این از حضور خودش متاثر خواهد ساخت.

13- نسبت به زمان خودتان مدیریت داشته باشید:

همیشه مراقب مدیریت وقت باشید. نباید با صرف وقت فراوان یك كار را به پیش برد. باید هزینه های وقت های اضافه را در لیست هزینه های اجرایی مد نظر داشت.

14-کیفیت کار و خدمات خودتتان را ارزیابی کنید:

در زمینه فعالیت خود به منظور حفظ کیفیت و رضایت مشتری از مشاوران فنی برای ارتقای كیفی خدمات خود  استفاده كنید.

15-مشتری گرا باشید:

تا در برای برقراری ارتباط به مشتریان دچار كشمكش و تداخل وظیفه نشوید مشتریان خود  را دسته بندی كنید و سعی کنید با هر مشتری مطابق سلیقه و اعتقاداتش رفتار نمایید.

16-حوزه و محدوده کار خودرا مشخص کنید:

این موضوع بیشتر مخصوص به شركت های بزرگ كه باید خط ارتباط با مشتری را در منطقه هایی كه در آن ها فعال هستند، حفظ كنند.

17-در کارخود نسبت به وظایف خود متعهد باشید:

پرسنل شما باید وظایف خود را به خوبی بدانند و هر كدام به موقع  نقش خود را به درستی ایفا كنند. تفویض اختیار نموده و در ازای آن عملکرد مثبت طلب کنید و از فرآیند مدیر محـــوری به شدت اجتناب نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .